Поради стоматолога профілактика хвороб зубів і ясен
Є думка, що здорові зуби необов'язково чистити щодня. Це твердження в корені не вірно. Тому, що насправді, вже через 1.5-3 години після їжі на ваших зубах починає утворюватися легкий наліт. Якщо його не видалити протягом 10-15 годин, то є велика ймовірність того, що на місці нальоту буде сформований зубний камінь так зване вапняне відкладення. Зубний камінь може призвести до запалення ясен, збільшення рухливості зубів і неприємного запаху з рота. Крім того, він сприяє розвитку карієсу.
Правильна гігієна порожнини як ефективний метод профілактики карієсу
Найпростіший спосіб зберегти зуби і ясна здоровими протягом всього життя — не лінуватися регулярно (3 рази в день) доглядати за зубами, виконуючи деякі процедури, наприклад:
- полоскати рот спеціальними рідинами
- користуватися зубними нитками (флосами).
Гігієна порожнини рота буде максимально ефективною, якщо при виборі зубної пасти, щітки, флосів, рідини для полоскання ви отримаєте консультацію у професійного стоматолога. Окрім дотримання правил особистої гігієни, необхідно регулярно (мінімум три рази на рік) відвідувати кабінет стоматолога в профілактичних цілях, оглядів і регулярно видалення зубного нальоту. Не варто відкладати такий візит, навіть якщо вас нічого не турбує. Будь-які проблеми з зубами і яснами, виявлені на ранній стадії вилікувати набагато простіше і дешевше.
Як зменшення ризик захворювання ще в дитячому віці?
Профілактику карієсу в обов'язковому порядку варто починати ще з дитячого віку. Сьогодні стоматологами розроблені якісні методики, які дозволяють значно зменшити ризик розвитку карієсу у дитини. Зокрема, в Західній Європі широко застосовується така процедура як запечатування поглиблень (фісур) зубів. Робити її рекомендують протягом року-півтора з моменту прорізування постійних молярів (задніх корінних зубів).
Для запобігання і лікування карієсу молочних зубів використовують сріблення зубів. Такий метод має більш щадний вплив порівняно з встановленням пломби. Але є і недоліки в такому методі,зуб після посребнения набуває темний колір.
- Механічні властивості 3D-надрукованих ортодонтичних ретейнерів3D-надруковані ортодонтичні ретейнери — індивідуально створені конструкції, що використовують після зняття брекетів. Які переваги надає 3D-технологія в порівнянні з традиційними методами виробництва ортодонтичних конструкцій?Механічні властивості 3D-надрукованих ортодонтичних ретейнерів
- Топ-3 Портативних рентгенапаратів в стоматологіїПортативний рентген незамінний в стоматології на етапі діагностики, в процесі лікування та для контролю результатів. Роздивимось характеристики найпопулярнішого обладнання.Топ-3 Портативних рентгенапаратів в стоматології