Гігієна порожнини рота з іригатором

За останній час стоматологія зробила величезний крок вперед, і зараз недостатньо використання зубної пасти та щітки для якісного догляду за порожниною рота.
Результативний догляд за яснами і зубами забезпечують засоби міжзубної гігієни. До них можна віднести іригатор порожнини рота, який доглядає за важкодоступними ділянками.
Іригатор порожнини рота - це апарат, який формує тонкий струмінь води, яка під тиском промиває міжзубні проміжки від харчових залишків і зубного нальоту, а також пародонтальні кишені. У різних моделях іригаторів струмінь води може бути пульсуючим, містити мікропухирці повітря або являти собою звичайну монострумінь.
Типи іригаторів
- Портативні. Такі іррігатори мають невеликий розмір, працюють від батарейки або акумулятора. Іригація стає можливою на роботі, в подорожі. Але через меншого розміру зменшується обсяг резервуара і потужність
- Стаціонарні. Працюють від підключення до мережі
Ті, хто має підключення до водопроводу. Даний вид іригаторів обмежений у застосуванні, термін їх працездатності менше, ніж у інших груп
Іригатор доцільно використовувати:
для профілактики захворювань пародонту і карієсу;
- вагітним жінкам;
- кращим;
- пацієнтам з мостовидними коронками, іплантамі, мостовидні протезами і брекет-системами;
- при зниженому імунітеті;
- при скрутному прорізуванні зубів мудрості.
Іригатори не мають абсолютних протипоказань. Завдати шкоди може тільки неправильна експлуатація. Пацієнтам зі штучним серцевим клапаном і з серцево-судинними захворюваннями необхідно обумовити питання використання зі стоматологом.
Правила застосування іригатора прості, прописані в інструкції до пристрою. Як заходи профілактики стоматологічних захворювань, іригатор потрібно використовувати в тиждень 2-4 рази. При необхідності стоматолог призначає інший режим.
Необхідно пам'ятати, що чистка щіткою зубів необхідна навіть при проведенні іригації.
Необхідно пам'ятати: іригатор не справляється з зубним каменем.
Перед застосуванням іригатора слід проконсультуватися з лікарем і провести професійну чистку ротової порожнини.
Стоматологи відзначають позитивні зміни у пацієнтів, що використовують іригатор регулярно. Догляд за порожниною рота стає більш комфортним.
- Мікроскоп в ендодонтії: чи варто інвестувати в оптичне збільшення?Мікроскоп в ендодонтії надає найточнішу візуалізацію робочої ділянки. Роздивимось переваги застосування мікроскопу під час лікування кореневих каналів.Мікроскоп в ендодонтії: чи варто інвестувати в оптичне збільшення?
- Інструменти для ендодонтії: що необхідно для успішного лікування кореневих каналівІнструменти для ендодонтії мають особливу конструкцію, що пристосована для складних етапів лікування кореневих каналів. Як критерії вибору ендодонтичних інструментів?Інструменти для ендодонтії: що необхідно для успішного лікування кореневих каналів