Класифікація стоматологічних борів
Бори стоматологічні – це інструмент, який доводиться використовувати в більшості стоматологічних операцій. Використовується подібний інструмент з самого зародження стоматології, з кожним роком постійно удосконалюються. За таку велику історію роботи борів в стоматології, було створено величезну кількість найрізноманітніших борів, для самих різних завдань стоматолога.
І хоча при наявності величезного числа різних борів, чітка класифікація борів в стоматології відсутня. Виробники здійснюють класифікацію за загальним товарним стандарту « Iso» і радять лікарям слідувати їм. І хоча подібна класифікація і має зрозумілу форму і структуру, лікарям їй користуватися вкрай складно.
Серед стоматологів існує просте розділення борів за типом наконечників, поділяють:
- Твердосплавні;
- Алмазні;
- Карборундові;
- З гумової робочою поверхнею.
Так само бори діляться за способом препарування твердих тканин зуба, існує такі види:
- Бори з ріжучою поверхнею;
- Абразивні бори (так само їх ще називають - Шліфувальні).
Бори з ріжучою поверхнею видаляють тверді тканини зуба шляхом поступового зрізання, абразивні бори акуратно шліфують поверхню зуба. Дана класифікація найчастіше використовується стоматологами при виборі робочого обладнання. Кожен вид має свої відмінні особливості та чітко поставлені завдання.
Ріжучі бори, найчастіше виробляються твердосплавними, так як при таких видах робіт на робочу головку припадає велике навантаження, яку твердосплавні бори стоматологічні повинні витримувати без втрат в ефективності.
Абразивні бори складаються з декількох зерен натурального або синтетичного алмазу, які кріпляться до основи головки спеціальним розчином. Алмазні бори стоматологічні, так само мають невелику класифікацію всередині свого виду. Поділяються на такі бори, за такими характеристиками:
- Склад алмаза (натуральний або синтетичний);
- Твердість алмазу;
- Розмір зерен;
- Щільність кріплення зерен;
- Сила зчеплення зерен один з одним;
- Орієнтація граней алмазу.
Правильно підібравши всі характеристик такого бору, можна домогтися максимально зручної та ефективної роботи. Якщо ж недбало поставитися до підбору співвідношення даних характеристик, в процесі роботи можуть виникнути проблеми різного характеру.
Твердосплавні бори так само мають подібний перелік характеристик, які необхідно враховувати при виборі даного бору. До таких характеристик відносяться:
- Сплав, з якого були виготовлені леза;
- Кількість робочих граней;
Кут обертання лез;
Расстояние между лезвиями.
І хоча обидва види створені для однієї роботи, кожен з них виконує кожен з процесів по-різному. Алмазні (абразивні) бори відмінно працюють з емаллю, однак при найменшому контакті з дентином ефективність роботи значно знижується. Твердосплавні показують однакову ефективність при роботі з емаллю і дентином, проте якість роботи з емаллю в порівняння з алмазним значно нижче. З цього і виходить, що Алмазні бори відмінно підходять для всіх робіт з емаллю, а твердосплавні найкраще видаляють дентин. Так само варто сказати, что діамантові бори по життя без природі недовговічні, даже при правильному догляді їх придется міняті раз в кілька місяців.
Вивчивши класифікацію борів, і вирішивши, для яких конкретно завдань він необхідний, можна без праці, і великих витрат часу вибрати підходящий варіант з величезної кількості пропозицій. Всі перераховані бори ви можете придбати в нашому інтернет-магазині за приємною ціною.
- Переваги використання Fuji II Capsules, склоіономерного цементу від GCFuji II Capsules, склоіономерний цемент від GC відповідає вимогам сучасних технологій пломбування. Роздивимось особливості саме цього виду цементу.Переваги використання Fuji II Capsules, склоіономерного цементу від GC
- Ультразвуковий скалер Woodpecker – інноваційний підхід до професійної гігієни порожнини рота!Ультразвуковий скалер є ефективним пристроєм для професійного чищення зубів. Які переваги мають ультразвукові скалери бренду Woodpecker?Ультразвуковий скалер Woodpecker – інноваційний підхід до професійної гігієни порожнини рота!