Періодонтит – класифікація, симптоми і методи діагностики
Періодонтит – стоматологічна хвороба, яка вражає ділянка між коренем зуба і лункою в якій він розташований. Сам по собі періодонтит розвинутись не може, причинами його появи може бути травма, інфекція, ускладнення від прийому різних препаратів. Так само дуже часто причиною появи періодонтиту є не якісне лікування кореневих каналів.
Класифікація періодонтитів:
Дане захворювання має кілька видів, і у кожного виду є свої нюанси в лікуванні, тому дуже важливо при першій діагностиці періодонтиту визначити його вид. Класифікують періодонтит за кількома параметрами, від них і варіюється його вид і лікування.
Класифікують пародонтит з причини появи:
- Травматичний;
- Інфекційний;
- Медикаментозний.
Існує класифікація і час розвитку захворювання. Кожна людина по-своєму реагує на атаки даного захворювання, тому дуже важливо розділяти періодонтит за часом і формою захворювання:
- Гострий;
- Хронічний;
- Хронічний загострився.
Періодонтит, симптоми:
Симптоми у гострого і хронічного періодонтиту істотно відрізняються один від одного. При гострому періодонтиті хворий буде постійно відчувати сильний пульсуючий біль. Біль посилюється при тиску на зуб, надкусывании або ж при простому змиканні щелеп. При цьому людина точно знає, який саме зуб його турбує. Так само при гострому періодонтиті у хворого з'являється ощущенные «роздування зуба» зуб стає як би більше в ротовій порожнині як візуально, так і за відчуттями. Відбувається це через скупчення гною під зубом, і, якщо гній нікуди не йде зуб починає відтікати. І чим довше залишати зуб без лікування в такій формі, то тим сильніше буде відтік. Через якийсь час відтік може почати переходити на щоки, вуха, очі і ніс, при цьому біль буде посилюватися.
Хронічний періодонтит не має таких яскраво виражених симптомів, і хворий може й не знати про захворювання. Найчастіше хворий зуб буде сірого кольору, і раніше турбував якийсь час хворого, але потім біль припинилася. Так само можлива поява неприємного запаху з рота. Через відсутність чітких симптомів захворювання дуже часто важко діагностувати дане захворювання, саме тому при наявності підозр стоматолог може призначити додаткові перевірки і аналізи, для більш точного лікування.
У хронічно загостреного періодонтиту симптоми майже завжди повторюють симптоми гострого, при цьому біль може мати періодичність, а оттеки бути не настільки вираженими. Лікування такого періодонтиту складніше ніж лікування обох типів зважаючи на великий занедбаності захворювання.
Діагностика періодонтиту:
Крім виявлення перерахованих вище симптомів, існує кілька основних видів діагностики періодонтиту, головним з яких, є рентгенографія. Дуже часто отриманого рентгена вистачає для повної діагностики захворювання, його форми і види. Особливо корисний цей метод при виявленні хронічного періодонтиту, так як у пацієнта немає особливо виражених симптомів, виходячи з яких можна скласти план лікування. Даний метод не особливо корисний при гострому періодонтит, особливо на самому початку захворювання, так як змін може і не бути. Для більш точного складання форми захворювання Гостра періодонтиту, та патенти, використовуват Менш Популярні методи его діагностики, Такі як проведення електроордометріі або ж отримання загального аналізу крові на наявність інфекцій.
- Протоколи МОЗ для лікування дитячих зубівПротоколи МОЗ є чіткими інструкціями для лікарів терапії конкретної хвороби. Які настанови прописані в протоколах МОЗ стосовно лікування дитячих зубів?Протоколи МОЗ для лікування дитячих зубів
- Лікування флюорозу та інших некаріозних уражень зубів системою ICONСистема ICON — інноваційний метод лікування некаріозних уражень зубів, а також карієсу в початковій стадії плями. В чому особливість методу, та які його переваги?Лікування флюорозу та інших некаріозних уражень зубів системою ICON