Комплексне лікування періодонтиту
Практично все сучасне лікування періодонтиту зводиться до повного усунення запаленої ділянки, методів досягнення даного результату кілька. Вибір методу залежить від:
- занедбаності захворювання;
- анатомії ротової порожнини, зубів та коренів;
- віку та особливостей здоров'я пацієнта.
Практично завжди, в незалежності від форми періодонтиту, лікування має на увазі обробку кореневих каналів. Іноді, коли пломбу не можна витягти, стоматолог вдасться до хірургічних методів лікування даного захворювання. Під анестезією проводять очищення всіх пошкоджених тканин зуба, каріозної порожнини, при необхідності стоматолог може видалити стару пломбу і зняти коронки з зубів. Після чого відбувається розширення зуба, завдяки чому можна видалити пошкоджені тканини. Якщо в результаті поширення захворювання запалився зубний нерв, його слід повністю видалити, бажано єдиним волокном. Якщо періодонтит вразив всю порожнину зуба, то необхідно ретельне поетапне промивання зуба, яке неможливо здійснити за два – три прийоми.
В якості засобів для промивання порожнини, зараз використовують:
- Тривідсотковий розчин перекису водню;
- Розчин хлораміну і хлоргексидину;
- Різні ферментні розчини.
Головним у лікуванні періодонтиту – це видалити всі пошкоджені зубні тканини, і викачати весь гній зі всієї ротової порожнини. При досягненні цього, лікар вже може зайнятися усуненням менш значущих проблем, що виникли або від захворювання, або в процесі його лікування (установка нової пломби, коронки).
Ускладнення періодонтиту:
Так як захворювання вражає весь зуб, а також його корінь і нерви, ускладнень уникнути вкрай важко, а домогтися повного одужання відразу ще важче. Максимально ретельне і широке лікування не дає гарантії того, що захворювання в скоріше не проявиться знову. Самим приватним ускладненням після лікування періодонтиту, є біль різної сили. Найчастіше це пов'язано з невеликим травматизмом при використанні стоматологічних інструментів, а також при прочищення кореневих каналів різними розчинами. Якщо біль не посилюється з кожним днем, не виникає набряки то неприємні відчуття незабаром вщухнуть (від двох до п'яти днів) в іншому випадку, необхідно повернуться до лікаря для продовження лікування.
Дуже часто перші пару тижнів, будь-яке навантаження на зуб, викликає дуже неприємні відчуття і біль, на даному етапі рекомендується просто «дати йому відпочити» і змістити тиск на здорові зуби, поки той не перестане боліти.
Всі необхідні матеріали, розчини та інструменти ви можете придбати в нашому інтернет-магазині за дуже приємною ціною.
- Дигітальна стоматологія: роль цифрових технологій у діагностиці та плануванні лікуванняДигітальна стоматологія дозволяє значно спростити та пришвидшити лікування. Які сучасні комп’ютерні технології включає цифрова стоматологія?Дигітальна стоматологія: роль цифрових технологій у діагностиці та плануванні лікування
- Surgic Smart LED - п’єзотом (хірургічний скалер) від Woodpecker: огляд, можливості та перевагиSurgic Smart LED — інноваційний пристрій, що зробив революцію у галузі стоматологічної хірургії. В чому переваги п’єзотому?Surgic Smart LED - п’єзотом (хірургічний скалер) від Woodpecker: огляд, можливості та переваги