Що таке трейнер для зубів?
При повсюдної популяризації брекетів, які зарекомендували себе як лідируюче пристосування для виправлення прикусу, є люди, які не вирішуються їх застосовувати. Причин для цього може бути декілька, головними серед яких виділяють естетичну непривабливість брекетів і випробовуваний дискомфорт від сторонніх предметів в роті і на зубах.
Кращою з сучасних альтернатив можна назвати ортодонтические трейнери. Їх перевага над каппами і брекетами в тому, що трейнери виправляють прикус за рахунок тренування м'язів рота, що не впливаючи на зуби. У той час, як брекети і пластини виправляють існуючу аномалію, трейнер її запобігає і усуває причину виникнення проблем в майбутньому.
Коли варто використовувати трейнер?
Будова пристосування нехитре, адже трейнер - це лише еластична силіконова шина, без складних металевих складових, яка пристосовується до форми щелепи. Силікон прибирає тиск на щелепи. Завдяки простоті спектр застосування досить широкий. В першу чергу, його варто купувати при проблемах з прикусом, неможливістю носити брекети, капи, в період фіксації ефекту лікування. Іноді без трейнера не обходиться навіть процес формування правильного носового дихання або фіксування мови, що позитивно позначається на мовному апараті.
Діти часто до трейнера вдаються при виправленні прикусу та росту зубів у ранньому віці. Можна з 4 років. Найбільш простий і безболісний для дитини спосіб.
Види:
Для брекетів. Призначається під час корекції брекетами, як додаткове лікування.
Преортодонтіческій. Трейнер для дітей, вирівнює прикус молочних зубів для запобігання проблем в майбутньому.
Суглобової. Необхідний для усунення болю в м'язах і суглобах особи. Часто застосовують в тому випадку, коли є порушення в роботі скронево-щелепного суглоба.
Фінішний. Виходячи з назви, застосовується на завершальному етапі лікування. Допомагає закріпити результат.
Також є спеціалізовані трейнери, наприклад для спортсменів, при боротьбі з хропінням і так далі.
Процес виготовлення і підбору:
Першочергово проводиться огляд ротової порожнини. Далі підбирається тип пристрою. При помірному відхиленні рекомендують еластичну шину. Коли випадок більш запущений призначають брекети. Обрану шину в положенні "маркерного язичка" вгору поміщають на зуби, щелепи змикаються. Все, трейнер встановлений, далі визначається періодичність відвідувань доктора і даються рекомендації по догляду. Зберігається трейнер в контейнері, промивають проточною водою, іноді його чистять зубною щіткою і пастою, спостерігаючи за тим, щоб не було тріщин в конструкції. Важливо стежити за тим, щоб шина не жувати під час носіння.
- Значення правильної діагностики: як візіографи змінюють лікування?Візіографи — новітнє слово у діагностиці стоматології. За якими принципами працює цифровий пристрій, та які плюси надає використання даного обладнання в стоматологічній практиці?Значення правильної діагностики: як візіографи змінюють лікування?
- Технології швидкої полімеризації в стоматології: переваги для лікарів і пацієнтів: Полімеризація — технологія, що удосконалила реставраційні методи в стоматології. Які переваги має швидка полімеризація, та чому важливо правильно вибрати LED-лампи для даного методу?Технології швидкої полімеризації в стоматології: переваги для лікарів і пацієнтів