Ультразвукова чистка зубів.

Якщо цікавому читачеві хочеться переконатися в стрімкості і неугомонности людського розвитку, йому варто звернути увагу на те, як розвивалася культура гігієни і прогресували способи чистки організму. Наприклад, звернемося до стоматології. Просто порівняємо, з чого все починалося - чистка зубів гілкою у не таких і далеких предків, і до чого ми вже дійшли - застосування високотехнологічних розробок, де в якості засобу для чищення інструменту використовують звукові хвилі.
Принцип дії:
У сучасній стоматології застосування ультразвуку сприймається як уже щось усталене, само собою зрозуміле. Глибока чистка зубів з його допомогою є один з найбезпечніших і одночасно безпечних методів. За допомогою апарату (скалера), що створює звукові хвилі, виконується їх точкова подача в місця скупчення забруднення, на які виявляється механічна дія. Частота коливань хвиль регулюється фахівцем.
Проведення процедури:
Тривалість процедури займає близько години часу. Стоматологом виявляються місця скупчення твердих відкладень при попередньому огляді. Далі приймається рішення про те, наскільки глибоку чистку застосовувати. Часом, при високій чутливості пацієнта і майбутньої глибокому очищенню використовується місцева анестезія. Зуби покривають спеціальним гелем, який від дії апарату виділяє кисень і розм'якшує небажані освіти.
Апарат має різні режими роботи, які дозволяють проводити очищення на суху, або ж застосовуючи рідини в процесі. Рідинами можуть бути вода або спеціальні антисептичні розчини, або такі, що знімають запалення. Коли ультразвукові хвилі і рідина взаємодіють, вони утворюють мікроскопічні бульбашки, які додатково допомагають у відділенні відкладень. Проводиться чистка спочатку на видимій частині зубів, продовжують навколо ясен і кишень під ними. Завдяки коливанням якісно очищаються навіть пародонтальні канали. На завершальному етапі проводять шліфовку зубів різними пастами з мікроабразівнимі частками в них і щітками для усунення нерівностей. Так як поверхня стає гладкою, наліт з великими труднощами буде утримуватися на зубах надалі. Для зміцнення емалі зуби покривають фторвмісними засобами. Особливо важливо фторування після ультразвуку, адже в цьому випадку емаль максимально вбирає корисні речовини.
Плюси і мінуси:
Весь процес не займає багато часу і не вимагає довгих додаткових підготовок. Для пацієнта це один з найбільш комфортних методів. Ефективність видалення вкрай висока, в порівнянні з багатьма іншими способами. Досягається це тим, що можна без труднощів обробляти зону під яснами і в важкодоступних каналах. Відразу ж ставати помітний відбілюючий ефект, так як пігментований наліт повністю знищується в процесі. Проведення регулярних ультразвукових чисток запобігає безліч захворювань, в тому числі карієс. І важливим плюсом є доступна ціна процедури. Звичайно, наявність протипоказань запобігає застосування ультразвукового методу. Часом просто неможливо досягти важкі ділянки ротової порожнини і ясен, що позначається на якості чистки. Висока чутливість пацієнта вимагає застосування знеболюючих засобів і є мала ймовірність нанесення травм м'яких тканин.
Догляд після чистки:
Для того, щоб продовжити ефект, отриманий в клініці, потрібно дотримуватися ряду рекомендацій. Наприклад, чистити зуби в перші кілька днів після кожного прийому їжі. Паста, яку Ви будете використовувати, повинна містити фтор, а щітка бути м'якою. Курцям варто проявити силу волі і утриматися від сигарет мінімум на два тижні. Варто стежити за температурою їжі і напоїв, так як емаль в послепроцедурной період вкрай чутлива до перепадів. Не варто пити і їсти продукти, які виражено забарвлюють порожнину рота.
- Мікроскоп в ендодонтії: чи варто інвестувати в оптичне збільшення?Мікроскоп в ендодонтії надає найточнішу візуалізацію робочої ділянки. Роздивимось переваги застосування мікроскопу під час лікування кореневих каналів.Мікроскоп в ендодонтії: чи варто інвестувати в оптичне збільшення?
- Інструменти для ендодонтії: що необхідно для успішного лікування кореневих каналівІнструменти для ендодонтії мають особливу конструкцію, що пристосована для складних етапів лікування кореневих каналів. Як критерії вибору ендодонтичних інструментів?Інструменти для ендодонтії: що необхідно для успішного лікування кореневих каналів