Засоби для гігієни порожнини рота
В нашому побуті існує ряд традицій, які є не просто звичними повтореннями певних дій, а цілком собі необхідні процедури, що поліпшують наше життя і підтримують здоров'я.
Однією з груп таких дій можна назвати процедури, спрямовані на підтримання гігієни порожнини рота. Методик і засобів для цього існує багато, як домашніх, так і кабінетних.
Важливість догляду за ротовою порожниною:
Найочевидніша причина, навіщо проводити гігієнічні процедури в ротовій порожнині, це позбавлення від залишків їжі в роті і на зубах, зубного нальоту. Завдяки цьому проводиться супутня профілактика захворювань, наприклад, карієсу або утворення зубного каменю. Так як міжзубна зона і кордон ясен очищаються найгірше, саме в цих місцях зубний наліт мінералізується і стає зубним каменем. Крім цього розмноження хвороботворних бактерій також прискорюється. І ці мікроорганізми викликають захворювання не тільки зубів, але і у всьому організмі.
Це можуть бути захворювання серцево–судинної системи, шкіри, нирок, органів травлення, ендокринної системи.
Гігієна рота в домашніх умовах
Для обслуговування ротової порожнини існує безліч засобів і речовин з самих різних матеріалів.
Щітки:
По суті перше пристрій, з яким відбувається знайомство і триває все життя. Щітку слід вибирати індивідуально. Основними критеріями підбору є жорсткість щетини, розміри ручки і головки, зручність. Жорстка щетина підходить для догляду за здоровими зубами і протезами, в той час як м'яку застосовують на чутливих зубах і кровоточивих яснах.
Щітки бувають мануальними (найбільш прості й поширені), електричні (дозволяють економити час і підвищити ефективність чищення), ультразвуковими (самий просунутий в технологічному сенсі вигляд, для їх застосування потрібна порада стоматолога), іонними (завдяки потоку негативно заряджених іонів легко відновлюють кислотно–лужний баланс).
Йоржик:
Близький родич щітки. Його головне завдання — видалення залишків їжі з проміжків. Щетина, як і у щіток, різниться по жорсткості. Найчастіше його використовують, коли є мостові протези, брекет–системи, при відсутності зубів.
Пасти:
Бувають гігієнічних, лікувально–профілактичними, комбінованими. Гігієнічними є щоденні пасти. Головне завдання цих паст полягає в очищенні зубного нальоту і додання свіжості подиху. Лікувально–профілактичні пасти містять у своєму складі речовини, які борються із захворюваннями зубів і тканин ротової порожнини. Такими речовинами можуть бути фтор, кальцій, амінофторид та інші. Часто використовують речовини рослинного походження, особливо коли потрібно проводити лікування ясен.
Окремо можна виділити відбілюючі пасти. Одні з них містять абразивні і поліруючі компоненти, які видаляють з емалі пігментні плями, інші відбілюють за рахунок кисню. В їх складі міститься перекис карбаміду, яка при контакті зі слиною виділяє активний кисень. Цей кисень проникає в емаль і видаляє пігменти, недоступні для абразиву.
Нитка:
Зубна нитка, або ще відома під назвою флосс, очищає міжзубні проміжки. Як раз зубна нитка чудово доповнює чищення зубів, адже щітка не може проникнути в міжзубний простір. Використовувати нитку рекомендують або після прийому їжі або в кінці дня при основних гігієнічних процедурах для рота. Виробляються нитки з натурального шовку або з синтетичного нейлону, капрону, ацетату. Розрізняють флоси за способом обробки поверхні, а саме вощені (просочені воском і тому легше проникають між зубами) і невощені (під час застосування вони разволокняются і відбувається покращений контакт з поверхнею і, отже, очищення). Є нитки, просочені або профілактичними лікувальними речовинами.
Ополіскувач
Гель:
Є важливим засобом лікування та профілактики основних захворювань. Так як гель є одночасно твердим і рідким, він має унікальні можливості для застосування. Як тверде тіло, він утримується на зубах і повністю обробляє їх лікувальним речовиною. В якості рідини гель застосовують при аплікаційної дії.
Іригатор:
Принцип роботи цього апарату полягає в подачі на зуб струменя води, змішаної з абразивним або лікуючим речовиною, під високим тиском. Різні моделі мають відмінні види струменя, наприклад, з мікробульбашками повітря, пульсуючий і т.д. Кожен вид струменя важливий в окремих випадках, наприклад, мікропухирці не тільки сприяють поліпшеної механічної чищенні, а й надають бактерицидний ефект. Іригатори бувають різних типів, часто їх застосовують в кабінетної чищенні, але існують і домашні моделі іригаторів и даже мобільні. Смороду є Кращим рішенням для очищення зубів в Домашніх условиях. Завдяк абразивних часток у Домашніх условиях можна ВИДАЛИТИ зубний камінь и Наліт з навколозубніх ясена Кишеня. Кроме зубів ірігаторамі очіщають мову, масажують ясна и м'які тканини рота, но для цього Варто вібіраті апарати з функціямі, Які дозволяють Такі процедури, Аджея класичний ірігатор Досить жорсткий впліває на пародонт.
- Magic Light Pro+ від MAGIC SMILE – лампа нового покоління для професійного відбілювання зубів!Magic Light Pro+ від MAGIC SMILE — пристрій, що призначений для покращення кольору емалі на професійному рівні. Які характеристики має удосконалена версія такого обладнання?Magic Light Pro+ від MAGIC SMILE – лампа нового покоління для професійного відбілювання зубів!
- Набір реставраційних гладилок LM-Arte LM-ErgoMax із касетою – преміум-рішення для естетичної стоматологіїРеставраційні гладилки відомого італійського бренду призначені для естетичного відновлення зубів. Які особливості конструкції роблять інструменти ефективними?Набір реставраційних гладилок LM-Arte LM-ErgoMax із касетою – преміум-рішення для естетичної стоматології