Продавець Dental Group розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1011 відгуків
Eighteeth: Інноваційне обладнання для професіоналів🦷За покупками

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Первомайськ, Україна
+380 (93) 408-32-94
+380 (95) 790-96-62
Стоматологічні матеріали інтернет-магазин "Dental Group"

Пошкодження зубів, викликані звичкою парафункциональной

Пошкодження зубів, викликані звичкою парафункциональной

 

Крім захворювань і ситуаційних пошкоджень зубів (відколи в результаті удару, падіння), існує також безліч інших факторів, які ушкоджують як зуб, так і інші тканини ротової порожнини. Ціла група таких пошкоджуючих факторів називається парафункциональной. Їх називають парафункциональными звичками, або парафункциональной активністю.
Якщо говорити коротко, то це ті звички та дії з зубами та ротовою порожниною, які відрізняються від основних функцій жування, ковтання, мови і дихання. Не всі вони можуть нести в собі пряму шкоду, але при тривалому повторенні підвищується ймовірність звернення до лікаря.

ВИДИ ПАРАФУНКЦІОНАЛЬНИХ ЗВИЧОК:

Різноманітність даних звичок і активностей практично безмежно, але існує якийсь загальний набір, характерний практично для всіх верств населення на планеті. Першим будуть жувальні звички. Серед них найбільш поширеними називають жування гумки, жування твердих предметів (лід, цукерки–льодяники). Далі йде звичка так званого прикушування, наприклад, зворотних решт канцелярських предметів (ручки,олівці), прикусування м'яких тканин рота (щоки, губи, язик). Досить поширене використання зубів як предмета для відкривання чого–небудь: пляшок, розгризання горіхів, лузання насіння, розв'язування затягнутих вузлів, використання зубів при знятті упаковки, ізоляції з проводів. Крім цього, до парафункциональным звичкам відносять смоктання пальця, неправильну позу при сидінні (висування вперед голови, упор на руку, притискання плечима телефону тощо), іноді навіть ротове дихання. Також в стоматології існує таке поняття, як бруксизм. Це мимовільні рухи щелепи і лицьових м'язів під час сну або неспання. При бруксизме происходит сильное сжимание челюстей и скрежет зубами, что пагубно сказывается на их состоянии в общем.

СИМПТОМИ ПОРУШЕНЬ:

Всі дані звички можуть в тій, чи іншій мірі привести до стирання поверхні зуба, його поломки, утворення тріщин в коренях, або пошкодження і поломки протезів, коронок, пломб. Супроводжується це підвищеною стомлюваністю жувальних м'язів, хворобливими відчуттями. Не виключається і пошкодження скронево-щелепного суглоба, що може привести до порушення функції всього жувального апарату.

УСУНЕННЯ НАСЛІДКІВ ЗВИЧОК:

Всі наслідки безпосередньо лікує лікар–стоматолог в індивідуальному порядку. Залежно від конкретного виду пошкодження вибирається необхідний тип лікування: від відновлення поверхні емалі композитними матеріалами, до протезування зубів. При важких випадках бруксизму, крім лікування зубів, потрібно буде звернутися до фахівця з лікування апное і психотерапевта, щоб запобігти симптоми в майбутньому. Одним з найбільш ефективних методів діагностики та лікування уражень зубощелепного апарату є сплінт–терапія.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner