Акрилові протези, достоїнства і недоліки
Найдоступнішим і поширеним видом конструкції для відновлення зубного ряду є акриловий протез. Його з успіхом застосовують у випадках часткової або повної заміни відсутніх зубів. Конструкція підходить для пацієнтів будь-якого віку. Наприклад, якщо молодий пацієнт проходить період імплантації або протезування, акриловий протез може послужити тимчасовим рішенням незручностей, пов'язаних з процедурою. Але найбільшою популярністю дані конструкції користуються у пацієнтів старшого віку.
ВИДИ:
Є кілька видів акрилових протезів, які умовно ділять на дві основні групи. Якщо коротко, то перший вид - повні протези, ставлять при адентії, другий - часткові, використовують для заповнення відсутніх ділянок зубного ряду.
ПОВНІ ПРОТЕЗИ:
Повні протези ще називають пластинчастими. Це та сама вставна щелепа. Так як акрил має високі показники в термостійкості, міцності, довговічності при досить низькій вартості, перевага віддається саме цьому виду пластику. Такий протез призначають при певних умовах, а саме: повна відсутність зубів, неможливість поставити незнімний протез. Ще дуже часто звертають увагу на вік пацієнта, який повинен бути старше 60.
Серед переваг такої конструкції можна позначити високу зносостійкість, адже терміни служби коливаються в межах 6-8 років. При тому, що матеріал легкий і після недовгого періоду звикання зовсім не відчувається в роті. Його "непомітність" для носія здійснюється ще й за рахунок того, що протез дає навантаження на щелепних кісток, а не опорні зуби. Виготовляють його всього за 2-3 прийоми. Процес ремонту також не викликає ускладнень.
Якщо говорити про недоліки, то вони пов'язані, в першу чергу, з невірною установкою протеза. Так як матеріал твердий, при порушенні носіння він може пошкодити м'які тканини. А для надійної фіксації потрібно використовувати спеціальні фіксуючі гелі, які теж потрібно вибирати з розумом. І багатьом пацієнтам не до душі необхідність регулярного зняття протеза перед сном, для запобігання кісткової атрофії.
Окремо стоїть естетична сторона. У переважній більшості остов протеза може виглядати не натурально, що не сприяє популяризації протезів даного типу, особливо у людей з публічними професіями. Ну і тимчасові труднощі з дикцією на перших етапах звикання також можуть викликати неприйняття системи. Для прискорення звикання і налагодження мови рекомендують спеціальні мовні вправи з протезом.
ЧАСТКОВО-ЗМІННІ ПРОТЕЗИ:
Головною відмінністю частково-знімних протезів є тип фіксації. Дані конструкції вимагають наявності мінімум двох опорних зубів. Саме до них протез кріпитися за допомогою засувок, мікрозамках і інших конструкцій. Важливо, щоб опорний зуб мав задовільний стан, адже його завчасно обточують. У разі, якщо зуб не підходить вимогам, його замінюють имплантом, який і буде місцем кріплення. Серед плюсів таких протезів називають точну форму відповідно до анатомією щелепи. Процес звикання протікає набагато швидше і практично без порушень дикції. Для фіксації не потрібно підбирати фіксують гелі, а конструкцію можна залишати на ніч, так як за рахунок точкового навантаження зникає ризик атрофії кістки. При гарній фіксації і правильному догляді термін служби складає близько 7 років.
З недоліків можна виділити момент помітності протеза в разі використання металевих гачків в якості кріплень. Через постійну навантаження опорні зуби постійно піддаються руйнуванню, тому слід регулярно спостерігатися у лікаря, а також здійснювати професійну чистку мінімум раз на півроку.
ОСОБЛИВОСТІ:
Так як протез містить в складі остова якийсь відсоток вільного мономера, ця речовина регулярно виділяється з протеза в перші 5 років. Саме мономер, при попаданні в слину і на поверхню тканин порожнини рота може спровокувати алергічну реакцію. Через особливості будови догляд за протезами з акрилу також вимагає деяких зусиль. Так як структура акрилу пориста, він непогано накопичує різний наліт, утворюючи шкідливу мікрофлору. Тому бажано проводити чистку протеза після кожного прийому їжі. При ігноруванні правил гігієни є ризики отримати захворювання ротової порожнини, в тому числі стоматити.
- Як вибрати ідеальний стоматологічний сканер для цифрових відбитківСтоматологічний сканер є портативним пристроєм для створення цифрових відбитків. Які переваги надає застосування стоматологічного сканера?Як вибрати ідеальний стоматологічний сканер для цифрових відбитків
- Ефективність різних методів відбілювання зубів: порівняння професійних та домашніх засобівВідбілювання зубів — популярна процедура, що може бути проведена як в домашніх умовах, так і професійно в стоматологічному кабінеті. В чому різниця цих методів?Ефективність різних методів відбілювання зубів: порівняння професійних та домашніх засобів