Про зубні щітки
Зубні щітки відрізняються не тільки за типом матеріалу виготовлення, але з вигляду роботи. Перелік видів щіток складається як з простих мануальних, так і звукових, пульсуючих, електричних.
Щітки, найчастіше, вибирають за принципом особистого смаку і відповідно до фінансовим становищем.
ОСНОВНІ ПРИНЦИПИ ВИБОРУ ЩІТКИ:
Головною вимогою до зубної щітки полягає в тому, щоб щетинки були м'якими для уникнення травми ясен і м'яких тканин. Також м'яка щітка не ушкоджує і емаль зубів. Матеріал для щетинок найкраще вибирати синтетичний, щоб виключити занесення і поширення хвороботворних бактерій в порожнині рота.
Ефективність чистки не має зв'язку з типом щітки, а тільки від того, наскільки правильно вона проводитися.
ПЕРІОДИЧНІСТЬ ЗАМІНИ ЩІТОК:
Щоб рот і зуби були здоровими, потрібно дотримуватися не тільки вимоги до якості щітки, але і періодичність оновлення пристосувань. Причина проста - при тривалому використанні на поверхні щітки накопичуються шкідливі мікроорганізми, які згубно впливають як на зуби, так і мікрофлору рота. Крім цього, елементи щітки зношуються і починають наносити ще й механічний шкоду.
Купівля нової щітки повинна проводитися за період не менше, ніж раз на три місяці. Це середній показник. Деякі стоматологи рекомендують проводити заміну в індивідуальному порядку, наприклад, за умови повного здоров'я ротової порожнини щітку можна міняти і через півроку. У будь-якому випадку, визначити терміни використання щіток допоможе тільки фахівець.
ВИДИ:
Мануальна:
Це найбільш поширена щітка з нині існуючих, як і найдавніша. Ефективне чищення зубів цим типом спирається на групу показників. В першу чергу, слід дотримуватися необхідну техніку. Керівництво можна отримати або від доктора, або ж самостійно підібрати в Мережі. Природно, допомога лікаря буде більш продуктивною, адже він зможе враховувати прикус, стан зубів, і загальний стан м'яких тканин. Додаткові опції, наприклад, можливість чищення мови, збільшить охоплення очищаються областей.
ЕЛЕКТРИЧНА:
Електричний привід на кінець щітки відкриває для неї кілька типів руху - вперед-назад, обертання і в сторони. Вони дуже ефективні при чищенні зубів дітьми. Адже недбалий підхід дитини до процесу компенсується додатковими рухами щітки, які і доробляють за нього роботу. Сучасний прилад має датчик тиску, що виключає ефект убутку ясна, стирання емалі і інших пошкоджень. Також, в порівнянні з першими моделями, насадки отримали більш м'які щетинки, що позитивно позначається на популяризації цього типу щіток.
ЗВУКОВА І УЛЬТРАЗВУКОВА:
Так звана щітка "преміум". Принцип роботи полягає у видаленні нальоту коливаннями звуку високої частоти. Кількість рухів щіткою знижується до мінімуму. Чистка здійснюється на декількох рівнях, як механічному, так і звуковому, що позитивно позначається на якості роботи. Підвидом даного виду щіток є ультразвукова, яка здійснює коливання на ще більш високих частотах, збільшуючи і якість очищення. Варто враховувати, що ці щітки володіють значним списком протипоказань до застосування. У тому випадку, якщо була проведена установка пломб, коронок, проведена реставрація зубів такі щітки протипоказані. Вони просто можуть зруйнувати чужорідні матеріали.
Крім вищеназваних щіток є багато тестових і експериментальних моделей і видів. Експерименти проводять постійно, як з матеріалами, так і конструкцією і додатковими опціями. І найуспішніші варіанти доходять до етапу масового виробництва.
- Механічні властивості 3D-надрукованих ортодонтичних ретейнерів3D-надруковані ортодонтичні ретейнери — індивідуально створені конструкції, що використовують після зняття брекетів. Які переваги надає 3D-технологія в порівнянні з традиційними методами виробництва ортодонтичних конструкцій?Механічні властивості 3D-надрукованих ортодонтичних ретейнерів
- Топ-3 Портативних рентгенапаратів в стоматологіїПортативний рентген незамінний в стоматології на етапі діагностики, в процесі лікування та для контролю результатів. Роздивимось характеристики найпопулярнішого обладнання.Топ-3 Портативних рентгенапаратів в стоматології