Лікувальні прокладки в стоматології
Лікувальні прокладки в стоматологічній практиці є розділовим матеріалом, який накладається на чисту порожнину зуба з метою захисту пульпи. У клінічній практиці при лікуванні глибокого карієсу або не гнійного пульпіту лікувальні прокладки запобігають запальному процесу, захищаючи пульпу від проникнення мікроорганізмів.
Лікувальні прокладки в стоматології можуть наноситися на всю оброблену каріозну порожнину в процесі тимчасової обтурації. Установка остаточної пломби передбачає вибіркове нанесення лікувальної прокладки.
Вплив на тканини зуба:
Прокладки, які містять кальцій, в стоматології крім створення захисного бар'єру надають бактерицидну дію, а також стимулюють вироблення кісткової тканини. Такий препарат являє собою суспензію, яка наноситься в порожнину зуба, просушується і закривається тимчасовою пломбою. Рідко застосовуються прокладки-лаки, які, незважаючи на хороші ізолюючі властивості, мають слабкий антисептичний ефект. Комбіновані пасти можуть включати різні медикаментозні компоненти, від чого буде залежати лікувальна дія. Їх можна розділити на такі категорії:
- масляні жири або вітамін А, евгенол, каротолін;
- біла глина, оксид цинку;
- препарати на основі фторидів, гідроксокупрату, гідроксиапатиту та інших одонтотропних засобів.
- протеолітичні ферменти досить ефективні при лікуванні місця запалення і серйозного каріозного ураження зуба.
Класифікація лікувальних прокладок:
Лікувальні прокладки в стоматології і їх класифікація як базових і лайнерних, означає різний спосіб накладання. Для захисту пульпи від термічного і хімічного впливу шар матеріалу повинен бути досить товстим — більше 1 мм. Така базова прокладка допоможе створити оптимальну геометрію порожнини, зменшить використання пломбувального матеріалу. Це зменшить усадку пломби, а також допоможе компенсувати тиск, що створюється при жуванні.
Лікувальні прокладки лайнерного типу — тонкошарові, мають ізолююче значення. Крім герметизації поверхні дентину вони забезпечують його адгезію з реставраційними матеріалами.
- Механічні властивості 3D-надрукованих ортодонтичних ретейнерів3D-надруковані ортодонтичні ретейнери — індивідуально створені конструкції, що використовують після зняття брекетів. Які переваги надає 3D-технологія в порівнянні з традиційними методами виробництва ортодонтичних конструкцій?Механічні властивості 3D-надрукованих ортодонтичних ретейнерів
- Топ-3 Портативних рентгенапаратів в стоматологіїПортативний рентген незамінний в стоматології на етапі діагностики, в процесі лікування та для контролю результатів. Роздивимось характеристики найпопулярнішого обладнання.Топ-3 Портативних рентгенапаратів в стоматології