Зубна щітка як головний засіб для догляду порожнини рота
Багато людей помиляється, вважаючи саме вибір зубної пасти основним при догляді за своїми зубами. Звичайно, вибір правильної зубної пасти є дуже важливим, однак і від правильно обраної зубної щітки багато що залежить. Для щоденного очищення порожнини рота потрібна ефективна, що підходить для вашого типу ротової порожнини, здолає наліт, правильно масажуватиме ясна проти виникнення пародонтозу і карієсу. У поєднанні з відповідною пастою забезпечується повноцінний домашній догляд, який гарантує здоров'я та красу в майбутньому.
Характеристика зубних щіток:
Від самого початку виникнення зубної щітки, вона пpeдcтaвлялa coбoю звичайну паличку з одним загостреним кінцем, а іншим – змочений у воді. Змочений кінець палички жували – таким чином люди в давнині звільнялись від зубного каменю. Згодом зубна щітка дуже сильно міняла свій зовнішній та функціональний вигляд, тому зараз існує вже безліч різноманітних форм, типів, видів та моделей зубних щіток. Наразі є моделі різних брендів, з натуральними й синтетичними волокнами, традиційні, електричні, іонні та багато інших модифікацій зубних щіток.
Щоденне чищення порожнини рота так само важливе, як і гігієна всього тіла. Тому потрібно купити зубну щітку, яка буде максимально задовольняти ваші потреби. Гігієнічне пристосування являє собою робочу частину, з'єднану з ручкою шийкою – це функціональний, зручний, безпечний аксесуар. Для ручки застосовується гігієнічна пластмаса через те, її особливість в тому, що матеріал не окислюється при зіткненні з рідинами.
Види зубних щіток:
Зубні щітки буває дуже важко обрати, тому що їх існує безліч. Ми рекомендуємо обирати зубну щітку за двома основними критеріями: за ступенем жорсткості та за щетиною.
За ступенем жорсткості розрізняють п’ять видів зубних щіток:
- дуже м'які щітки – такі моделі чудово підійдуть для дітей або людей з чутливими яснами;
- м'які щітки – ці підійдуть тим людям, хто зіштовхнувся із кровоточивістю ясен;
- щітки середньої жорсткості – підходить для більшої частини людей;
- жорсткі щітки – такі моделі підходять тим, хто має багато нальоту на зубах;
- щітки підвищеної жорсткості – ці моделі не є широкого вжитку, вони вузькоспеціалізовані та використовуються володарями протезів чи брекетів.
За щетиною також є різні види зубних щіток:
- за матеріалом – з синтетичними та натуральними волокнами;
- за довжиною волокон – однорівневі й багаторівневі;
- за візерунком – з паралельними пучками або пучками під кутом;
- за густотою – з низькою та високою щільністю волокон (чим густіше – тим ефективніше очищення).
Функції зубних щіток:
Зубна щітка є вкрай важливим елементом для щоденної гігієни ротової порожнини. Правильно обрана зубна щітка виконує багато важливих для організму функцій, наприклад:
- видаляє наліт;
- очищує лінію уздовж ясен;
- прибирає затемнення;
- усуває неприємний запах;
- масажує ясна;
- стимулює кровообіг;
- прискорює відновлення тканини;
- надає профілактику від зубних хвороб, наприклад гінгівіту, карієсу або стоматиту.
- Механічні властивості 3D-надрукованих ортодонтичних ретейнерів3D-надруковані ортодонтичні ретейнери — індивідуально створені конструкції, що використовують після зняття брекетів. Які переваги надає 3D-технологія в порівнянні з традиційними методами виробництва ортодонтичних конструкцій?Механічні властивості 3D-надрукованих ортодонтичних ретейнерів
- Топ-3 Портативних рентгенапаратів в стоматологіїПортативний рентген незамінний в стоматології на етапі діагностики, в процесі лікування та для контролю результатів. Роздивимось характеристики найпопулярнішого обладнання.Топ-3 Портативних рентгенапаратів в стоматології