Що являє собою правильний догляд за наконечником?
Зуби — це та річ, яку ви дійсно можете утримати здоровими протягом усього життя. Однак для того, щоб ваші зуби залишалися здоровими та міцними, необхідно ретельно дбати за ними, а також піклуватися про всі свої засоби для догляду за зубами. Щоб підтримувати здоровий рот і міцні зуби, треба використовувати таку важливу річ у всьому стоматологічному інструментарії — наконечники.
Сучасні медичні стоматологічні наконечники є приладами, складними з точки зору техніки. Вони, без сумніву, є одним із найбільш часто використовуваних та найважливіших інструментів у стоматологічній практиці. Так як це обладнання застосовується майже у кожній стоматологічній процедурі, належне технічне обслуговування є надзвичайно важливим для оптимальної його роботи. Через це вони вимагають особливого дбайливого ставлення та догляду. Для того, щоб правильно доглядати за цими приборами, ви дізнаєтесь з цієї статті.
Тут ви знайдете основні процедури догляду та профілактики стоматологічних наконечників. Виконання вказаних рекомендацій дозволить вам не лише економити кошти, але й час, які витрачаються на ремонт чи на додатковій покупці. При цьому правила догляду діють для наконечників будь-якого виробника, однак для того, щоб отримати більш детальні дані, необхідно звернутися до документації виробника вашого пристрою.
Види стоматологічних наконечників та догляд за ними:
Існують різні типи наконечників, і всі вони мають делікатні деталі, з якими потрібно поводитися обережно. При цьому головних видів наконечників всього два — турбінні та механічні. Вони мають дещо різні будову та застосування, через що догляд за ними також відрізняється. У цій статті ми окремо охопимо і те, як дбати про турбінні наконечники, і те, як зберегти механічні.
Догляд за турбінним наконечником:
Щоб ці інструменти працювали у найкращому стані, дотримуйтесь наступних порад щодо догляду:
1. Слідкуйте за чистотою наконечника.
Рот одного пацієнта може містити мільярди мікроорганізмів, тому стоматологам доцільно постійно стерилізувати свої наконечники та інші інструменти. При цьому мікроби — це не єдині проблеми, про які вам потрібно турбуватися.
Якщо ви змащуєте наконечник маслом, не забудьте видалити надлишки мастила, щоб уникнути засмічення його підшипників. Це можна зробити, прикріпивши наконечник до трубопроводу блоку подачі та прокачуючи його приблизно на 20-30 секунд або використовуючи станцію змиву повітря. Надлишок маслянистої речовини іноді залишає плями — продовжуйте повторювати процес, поки масло більше не буде помітним.
Перед стерилізацією наконечника обов’язково протріть його шматочком тканини та теплою водою. За потреби використовуйте м’який мийний засіб, але ніколи не занурюйте пристрій у воду. Не використовуйте сильні мийні засоби, оскільки вони можуть спричинити небажані хімічні взаємодії під час процесу стерилізації.
Для наконечників, які використовують волоконну оптику, підтримуйте їх у чистоті за допомогою ватного тампона та спирту. Це дозволить зберегти його світло достатньо яскравим. Уникайте використання гострих предметів для видалення сміття, оскільки це може пошкодити оптику.
2. Змащуйте наконечник:
Змащуючи ваш наконечник, його рухомі частини підтримуються у належному стані, тому застосовувати мастило необхідно не рідше разу на день. Уникайте надмірного змащення, щоб уникнути надмірних внутрішніх залишків, але продовжуйте наносити масло, поки воно не стане видимим в голові наконечника. Видаліть надлишки масла за допомогою зазначеного вище процесу. Також немало важливим є вибір самого масла (його властивості та густина) — можете проконсультуватися про це з виробником вашого обладнання.
3. Використовуйте правильний порт (перехідник):
Наносячи мастило на наконечник, пам’ятайте, який перехідник ви використовуєте. З кількох отворів у нагнітачі, що працюють на повітрі, лише привідний повітропровід веде безпосередньо до турбіни. Саме тут слід застосовувати мастило для досягнення оптимальних результатів.
4. Ніколи не нехтуйте патроном:
Патрон розташований на головці наконечника і відповідає за утримання задирки на місці. Це важлива частина, а тому їй слід надавати окремий догляд. Окрім очищення, патрон також потрібно змащувати принаймні раз на тиждень.
5. Не займайтеся полагодженням власноруч:
Якщо ваш наконечник несправний, не намагайтеся виправити це самостійно. Звичайно, ви, напевно, знайдете відео з інструкціями, однак це не гарантує його подальшу працездатність, тому варто залишити ремонт свого наконечника професіоналам.
Якщо ви спробуєте самостійно зафіксувати наконечники, ваші спроби можуть ще погіршити його роботу та нашкодити. Професійні техніки навчаються та ліцензуються самими виробниками наконечників, тому вони є найкращими спеціалістами, яким можна довіряти, коли йдеться про ремонт та обслуговування вашого інструменту.
6. Дотримуйтесь вказівок виробника:
У випадку наконечників з повітряним приводом високий тиск повітря не завжди прирівнюється до високих характеристик. Використання неправильного тиску повітря протягом тривалих періодів може серйозно пошкодити турбіну пристрою, різко скоротивши загальний термін його служби. Обов’язково прочитайте технічні характеристики виробника щодо належного тиску повітря для конкретних процедур та застосувань.
Догляд за механічним наконечником:
В цілому, процедура догляду за механічними наконечниками майже така сама, як і за турбінними, однак в деяких місцях доглядати за ними навіть простіше:
- Тут ви можете обирати майже будь-яке масло, адже немає обмежень по його густоті. Потужності мотора в будь-якому випадку вистачить для того, щоб прокрутити наконечник, а підшипники є більшими за розміром, а тому менш схильні до засмічення. Однак якістю мастила нехтувати все одно не потрібно.
- В цілому змащувати механічний наконечник можна рідше, ніж турбінний, якщо ведеться великий обсяг робіт — це відносно некритично.
- Мастило затиску потрібно тільки для підвищувального наконечника.
- Перехідник для змащення є універсальним для всіх типів наконечників.
Загальні рекомендації:
При використанні будь-якого наконечника дуже важливо пам’ятати про регулярні: дезінфекцію, стерилізацію та автоклавування, застосування для цього необхідного спеціалізованого обладнання та коректний вибір борів для наконечників.
Регулярно протирайте та дезінфікуйте пристрій спеціальними стоматологічними розчинами, однак не можна його в ньому замочувати. Поміщайте наконечник у спеціальне обладнання зі стерилізатором, а потім обробляйте його через автоклав або хімічний паровий стерилізатор. Після цього зніміть наконечник і дайте йому повністю охолонути. Не виймайте його зі стерилізатора до завершення циклу сушіння. Одним з найкращих пристроїв для догляду за наконечниками є дезінфікуюче-змащуюче-автоклавне обладнання. Також важливо обирати правильний діаметр борів, особливо для тих, які мають кнопковий затиск.
Всю продукцію можна з легкістю придбати в спеціалізованому стоматологічному магазині Dental Group. Тут ви можете знайти і наконечники різних типів, і бори, і все необхідне обладнання для догляду. Дотримуйтесь цих порад і завжди дбайте про свої зуби!
- Переваги використання Fuji II Capsules, склоіономерного цементу від GCFuji II Capsules, склоіономерний цемент від GC відповідає вимогам сучасних технологій пломбування. Роздивимось особливості саме цього виду цементу.Переваги використання Fuji II Capsules, склоіономерного цементу від GC
- Ультразвуковий скалер Woodpecker – інноваційний підхід до професійної гігієни порожнини рота!Ультразвуковий скалер є ефективним пристроєм для професійного чищення зубів. Які переваги мають ультразвукові скалери бренду Woodpecker?Ультразвуковий скалер Woodpecker – інноваційний підхід до професійної гігієни порожнини рота!