Як не пошкодити свій інструмент або правильна дезінфекція інструментів.
Ви можете не повірити, але насправді на кону не тільки гроші! Фахівці з питань стоматології знаходяться на передовій війни з інфекцією. Процес, який ви використовуєте для очищення та стерилізації інструментів, є одним з найважливіших та найефективніших для захисту інструментів, пацієнтів та себе.
Способи вберегти себе та стоматологічні інструменти:
Нижче ми підготували для вас кілька найкращих порад, яких слід дотримуватися під час дезінфекції та захисту стоматологічних інструментів. Дотримуйтесь їх уважно, щоб мінімізувати ризик передачі інфекції та забезпечити довговічність ваших інструментів:
1. Спершу захистіть себе.
Засоби індивідуального захисту, включаючи захисні окуляри, маски для обличчя, непроникні халати та рукавички, захищають вас від мікробного забруднення під час чищення та упорядкування інструментів. Це також заважає вам передавати на прилади будь-які інфекційні агенти, які ви можете переховувати.
Рукавички, стійкі до проколів та хімічних речовин, які можна дезінфікувати в паровому автоклаві між використанням, є обов’язковими для використання в будь-якому стоматологічному кабінеті. Хоча деякі професіонали-стоматологи скаржаться, що корисні рукавички ніколи не підходять добре, бо вони занадто великі та громіздкі. Але існують і кращі, зручні варіанти — такі ви зможете знайти в магазині Dental Group та вберегти себе.
2. Попередньо змочіть свої інструменти.
Деякі інструменти ви не завжди можете чистити відразу після їх використання. Це може бути проблемою, оскільки залишки біологічного сміття (наприклад, кров), що залишається на інструментах, можуть висихати й твердіти — так, як брудний посуд, що залишається на поверхні на ніч. Коли приходить час чистити інструменти, цей затверділий матеріал може бути важко видалити.
Через це ми рекомендуємо обприскувати забруднені інструменти розчином, щоб зберегти накопичення органіки вологими. Ферментативні спрей-гелі — це ефективний варіант, який може легко розбити будь-які накопичення, поки ви не будете готові до належного очищення інструментів. Слідкуйте: не всі інструменти можна замочувати.
3. Чистіть перед тим, як автоклавувати.
Якщо сміття залишається на приладах до того, як вони потрапляють в автоклав, перегріта пара може не повністю контактувати з повною поверхнею приладу. З цієї причини ви маєте очистити будь-який видимий матеріал з інструментів перед стерилізацією. Існує кілька різних способів зробити це, включаючи:
- Ультразвукове очищення: при цьому використовуються звукові хвилі, пропущені через розчин, щоб струсити сміття;
- Автоматизовані шайби інструментів: ці шайби можуть заощадити час, позбавляючи потреби вручну промивати або сушити інструменти;
- Ручне очищення: це резервна практика, адже вимагає найбільших витрат часу та зусиль та несе найбільший ризик.
4. Висушіть інструменти.
Перед стерилізацією в автоклаві дуже важливо ретельно висушити інструменти. Стерилізатори видалятимуть лише ту кількість вологи, яку вони вводять на ваші інструменти. Якщо ви покладете свої інструменти у стерилізатор, вони стануть мокрими, а в результаті пакування (на наступному етапі) також змочиться. Така волога обгортка може вивести бактерії та вологу зі шкіри людини через упакування, що збільшить ризик забруднення інструментів.
5. Упакуйте інструменти.
Останній крок перед розміщенням інструментів у стерилізаторі — упакувати їх в обгортки або пакети. Пакет повинен бути герметичним, щоб запобігти потраплянню повітря, коли ви виймаєте інструменти зі стерилізатора. Обов’язково вибирайте таке автоклавне обгортання, яке дозволяє стерилізатору проникати всередину і витримує важкі умови парової стерилізації без шкоди ні м’якості, ні міцності.
6. Обережно завантажуйте інструменти.
Може бути спокусливим спробувати втиснути якомога більше інструментів у кожен цикл автоклавування, однак перевантажені стерилізатори є основною причиною невдалих стерилізацій. Перевантаженим стерилізаторам потрібно більше часу, щоб досягти оптимальної температури, і коли предмети упаковані занадто близько, вони можуть не контактувати з достатньою кількістю стерилізуючого агента.
Зрештою, прибирання, стерилізація та організація інструментів можуть забирати час, а отже, і гроші. Чим раціональніше ваша процедура обробки інструментів, тим більше часу ви та ваша команда можете витратити на лікування пацієнтів, а чим розумніша ваша практика щодо очищення та стерилізації інструментів, тим краще ви будете готові зупинити передачу інфекції. Захистивши свої інструменти, своїх пацієнтів та інших клініцистів, ви будете на шляху до максимізації інвестицій, які ви вклали у свою роботу.
Усі необхідні якісні інструменти, захисне та дезінфекційне обладнання ви можете легко знайти на сайті магазину Dental Group. Не вагайтеся та звертайтеся — тут легко, вигідно та якісно!
- Механічні властивості 3D-надрукованих ортодонтичних ретейнерів3D-надруковані ортодонтичні ретейнери — індивідуально створені конструкції, що використовують після зняття брекетів. Які переваги надає 3D-технологія в порівнянні з традиційними методами виробництва ортодонтичних конструкцій?Механічні властивості 3D-надрукованих ортодонтичних ретейнерів
- Топ-3 Портативних рентгенапаратів в стоматологіїПортативний рентген незамінний в стоматології на етапі діагностики, в процесі лікування та для контролю результатів. Роздивимось характеристики найпопулярнішого обладнання.Топ-3 Портативних рентгенапаратів в стоматології