Продавець Dental Group розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1023 відгуків
Зручна розстрочка на будь-яке обладнання 🦷За покупками

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Первомайськ, Україна
+380 (93) 408-32-94
+380 (66) 229-02-45
Стоматологічні матеріали інтернет-магазин "Dental Group"

Стоматологічні наконечники: види та призначення.

Стоматологічні наконечники: види та призначення.

Стоматологічні наконечники є важливим інструментом у будь-якій практиці. Їх використовують стоматологи, гігієністи, спеціалісти та лаборанти. Незалежно від того, чи вони виконують найпоширеніші профілактичні приймання або проводять ендодонтичне, ортодонтичне, хірургічне чи відновне лікування, дуже ймовірно, що спеціалістам знадобиться наконечник. Хоча деякі наконечники призначені для різноманітного використання, багато спеціалізованих наконечників підходять лише для певних процедур. Ось чому важливо мати у своїй практиці правильні наконечники разом із системами, необхідними для чищення та обслуговування ваших наконечників.

Стоматологічні наконечники та супутнє обладнання можна розділити на ряд категорій, і навіть всередині цих категорій існує безліч способів упорядкувати компоненти наконечника. Наприклад, з точки зору швидкості руху, наконечники діляться на такі високої швидкості та низької швидкості. Про швидкість руху наконечників можна прочитати безпосередньо на інструкціях та документах від виробника. 

Що стосується комплектних наконечників, ви можете розглянути:

  • Високошвидкісні наконечники на повітрі;
  • Наконечники з низькою швидкістю руху на повітрі;
  • Електричні стоматологічні наконечники;
  • Повітряні хірургічні наконечники;
  • Електричні хірургічні наконечники;
  • Гігієнічні наконечники;
  • Стоматологічні лабораторні наконечники;
  • Портативні системи наконечників.

Крім цього, наконечники можна класифікувати з точки зору власне механізму (турбінні та механічні) та з точки зору дизайну системи (повітряна система та електрична система).

Турбінний наконечник VS Механічний наконечник.

Перевагами турбіни є її проста і міцна конструкція, нижча ціна придбання, а також менша вага. Однак з роками згубний вплив на слух операторів через високочастотні звуки, що видаються турбіною, став значною проблемою. На відміну від них, механічні електродвигуни тихіші та завдають менше ушкодження слуху, ніж турбіни. Якщо враховувати кількість видаленої за одиницю часу речовини зуба, стає зрозумілим, що механічні наконечники, особливо з водяним охолодженням, наразі певною мірою перевершують турбінні наконечники.

Однак є й інша сторона цієї суперечки. З постійним розвитком двигунів в останні роки, виробники чітко визнали, що ергономіка ваги та розмірів стоматологічних наконечників відіграє вирішальну роль у прийнятті рішень про придбання. Зменшення ваги та габаритів є дуже очевидним у порівнянні з інструментами, виробленими за останні три-п’ять років. Нерідкі випадки, коли ваги інструментів зменшуються до 30%, а розміри — до 15%. Навіть із загальною тенденцією до зниження ваги, турбінні наконечники все ще менші та легші, ніж системи механічних наконечників, що живляться електродвигунами.

Повітряні системи VS Електричні системи наконечників.

Існує дві системи живлення борів: повітряна та електрична. Ці два традиційні наконечники — електричні та з повітряним приводом — мають унікальні характеристики та пов'язані з ними переваги та ризики. Існують також змінні продукту як у двох типах технологій, так і в їх прихильності, і розбіжності в думках щодо загальної переваги одного над іншим.

У повітряній системі розрізняють турбінні та повітряні двигуни для наконечників. З турбінами бор працює безпосередньо від ротора. Ротор має крильчатку, що працює від стисненого повітря. Робоча швидкість залежить від тиску і становить приблизно половину холостого ходу, а у цьому діапазоні швидкостей також досягається максимальна потужність.

Повітряний двигун призводить в дію бур за допомогою опорного кутового наконечника або прямого наконечника. Контракутні наконечники доступні в різних пропорціях збільшення та зниження. 

Електричні системи для наконечників досягають значно меншого холостого ходу до, що відповідає меншій швидкості свердління, меншій максимальній потужності, та силі крутного моменту приблизно у 3 Нм. Це означає, що протикутні наконечники з електричним приводом не уповільнюються і не зупиняються, коли бур прорізає різні конструкції зубів або протези. Вони продовжують різати практично на постійній швидкості незалежно від навантаження. У порівнянні з турбінами, бори набагато стабільніші з такими наконечникам та вібрують набагато менше, ніж у турбінних наконечниках з повітряною системою. Покращена стабілізація означає більшу точність, швидшу роботу та менше нагрівання речовини зуба під час підготовки.

Сьогодні в сучасному світі асортимент прямих та кутових, механічних та турбінних, електричних та повітряних наконечників включає величезну кількість інструментів для будь-яких потреб. Більшість виробників пропонують продукти, придатні для широкого спектра застосувань, а також продукти для вузькоспеціалізованих клінічних застосувань.

Типи борів для наконечників

Два найпоширеніші типи зубних борів — це бори з карбіду вольфраму та алмазні бори. У межах цих загальних категорій існують підтипи борів різної форми, конфігурації леза та кутів нахилу, що підходять для різноманітних процедур. Головною річчю, на яку потрібно звертати увагу при виборі бору для наконечників (і навпаки) — це калібрування бору.

Як обрати правильний стоматологічний наконечник?

При виборі будь-якого стоматологічного наконечника насамперед слід розглянути завдання, які вам знадобляться. Високошвидкісні наконечники використовуються для підготовки зубів, тоді як варіанти низької швидкості часто використовуються для фінішної та полірувальної реставрації. Багато електричних наконечників здатні працювати як на високих, так і на низьких швидкостях. Коли ви знаєте, для чого буде використовуватися наконечник, важливо зрозуміти, як він відчувається у вашій руці. Вага, баланс, розмір голови та довговічність її конструкції — це все важливе питання. Нарешті, не забудьте дослідити, який тип технічного обслуговування повинен бути виконаний, і пам’ятайте, що стоматологічні наконечники — це інвестиція, тому розумно провести дослідження та вибрати найкращий варіант для своєї практики.

Ви вже зрозуміли, що стоматологічні бормашини або наконечники — це дуже важливий ручний інструмент, що використовується для виконання різноманітних загальних стоматологічних процедур, включаючи видалення загнивання, полірування пломб, косметичну стоматологію та зміну протезів. Для придбання відповідних спеціалізованих та загальних стоматологічних наконечників ви можете просто зайти в каталог нашого онлайн-магазину Dental Group — тут ви точно знайдете все необхідне!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner