Стоматологія у вагітних
Важливою частиною планування вагітності є необхідне відвідування стоматолога. Задовільний стан зубів і ротової порожнини вкрай бажані в цей особливий період, так як він прямим чином може впливати на перебіг вагітності, а можливості надання стоматологічних послуг в цей час досить обмежені.
Найоптимальніший час для отримання стоматологічних послуг в період вагітності — це другий триместр. Адже в цей період у плоду вже сформовані всі тканини і органи. Але зубний біль — річ непередбачувана і застати вона може в будь-який, самий невідповідний момент. Якщо таке трапилося на першому або третьому триместрі, стоматолог обов'язково попросить провести додаткову консультацію з гінекологом з метою отримання висновку про відсутність ризиків і дозволу на процедури.
Хвороби ротової порожнини при вагітності
Процес виношування дитини сам по собі є великим стресом для організму майбутньої матері. Він піддається найсильнішим метаболічним змінам, які в різній формі відображаються на загальному здоров'ї. І питання загрози для зубів стоїть дуже гостро. Є ряд найбільш поширених захворювань ротової порожнини у вагітних, серед яких:
- Карієс. Хвороба зубів, супроводжується руйнуванням емалі, яке викликають бактерії. У період вагітності посилюється підвищеним споживанням кальцію зростаючим організмом дитини і змінами раціону матері. Карієс є постійним джерелом інфекції в організмі, яка може поширюватися і захоплювати все нові і нові тканини.
- Пародонтит. Виражається в порушенні зчеплення зубів і ясен, внаслідок чого утворюються кишені в яснах, потенційні джерела інфекції. У вагітних виникає на тлі змін кровообігу, зниженого імунітету. Факторами виникнення також стають погіршена гігієна і патології прикусу.
- Гінгівіт. Виявляється запаленням і подальшою кровотечею ясен. Хвороба провокується бактеріями із залишків їжі та зубного нальоту. Нерідко приводом розвитку хвороби може послужити порушення гормонального стану. При підвищеному рівні естрогену і прогестерону стимулюється утворення нових капілярів в яснах, що призводить до підвищеної чутливості і набряків.
Що не можна робити
Частою помилкою в догляді за зубами під час вагітності стає надмірно бережливий метод. Викликано це високою чутливістю ясен і хворобливими відчуттями. Через м'яке очищення ротова порожнина не очищується належним чином, що тільки підтримує несприятливий фон і посилює проблему. Для вирішення цих проблем необхідно проводити професійну чистку і терапію по зняттю запалення ясен.
Іншим необачним вчинком є відмова від лікування вже хворих зубів. Будь-яке порушення цілісності емалі є осередком інфекції, яка може поширюватися і за межі рота і зубів.
Ні в якому разі не слід проводити процедури по відбілюванню зубів. Маніпуляції по відбілюванню самі по собі досить агресивні по відношенню до тканин і мікрофлори рота. А на період вагітності вразливість підвищується на порядок.
Зрозуміло, що варто забути про будь-які оперативні процедури, будь то видалення або імплантація зубів. Видалення здійснюють при крайній необхідності, коли лікування іншими методами не вирішує проблему і пацієнт відчуває нестерпний та постійний біль.
- Протоколи МОЗ для лікування дитячих зубівПротоколи МОЗ є чіткими інструкціями для лікарів терапії конкретної хвороби. Які настанови прописані в протоколах МОЗ стосовно лікування дитячих зубів?Протоколи МОЗ для лікування дитячих зубів
- Лікування флюорозу та інших некаріозних уражень зубів системою ICONСистема ICON — інноваційний метод лікування некаріозних уражень зубів, а також карієсу в початковій стадії плями. В чому особливість методу, та які його переваги?Лікування флюорозу та інших некаріозних уражень зубів системою ICON