Продавець Dental Group розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1011 відгуків
Eighteeth: Інноваційне обладнання для професіоналів🦷За покупками

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Первомайськ, Україна
+380 (93) 408-32-94
+380 (95) 790-96-62
Стоматологічні матеріали інтернет-магазин "Dental Group"

Тимчасова пломба і скільки з нею можна ходити

Тимчасова пломба і скільки з нею можна ходити

   Тимчасове пломбування - це процедура, при якій порожнину зуба заповнюють пломбувальним матеріалом на невеликий період часу. Робиться це з метою тимчасово приховати від зовнішнього впливу уражену зону зуба. Найчастіше необхідність виникає при комплексному лікуванні і декількох відвідин кабінету. Адже після очищення порожнини важливо зберегти стерильність для подальших процедур, без втрат комфорту в побуті для пацієнта. А з тимчасовою пломбою можна не тільки спокійно жувати їжу, а й доглядати за здоровими зубами в звичному режимі.

Тривалість носіння тимчасової пломби

   Як і будь-яке лікування, кожен випадок розглядається індивідуально, але існують загальні межі термінів, коли з тимчасовою пломбою необхідно попрощатися. Звичайно ж, все залежить від періоду лікування. Хтось буде відвідувати стоматолога ще 1-2 дня, а комусь необхідно кілька тижнів. Максимальний термін - 3 місяці. Носіння тимчасової пломби настільки довго не просто небажане, але й може бути небезпечним. Ні в якому разі не можна продовжувати терміни носіння тимчасових пломб, навіть якщо обставини не дозволяють повторно відвідати доктора або ж немає можливості продовжити лікування - пломба повинна бути видалена. Залишивши все, як є, зуб під пломбою почне заново руйнуватися. Окрему небезпеку становлять ліки під пломбою, яка може впливати на організм вже не лікувально, а отруйно.

Матеріал

   Пломбувальний матеріал повинен відповідати цілій низці спеціальних характеристик, які забезпечать правильний і надійний захист прихованої зони. Достатня еластичність речовини потрібна для повного заповнення порожнин і пор, які утворилися в тканинах зуба, а хороше зчеплення з поверхнею виключає мікротріщини і недостатнє його прилягання до зуба. Але, при цьому вимоги до міцності не менше високі, адже навантаження на тимчасову пломбу досить висока і механічні пошкодження будуть впливати вельми тривалий час. Ще однією умовою до визначення хорошої речовини є висока швидкість затвердіння, якісна пломба стає абсолютно твердою максимум за 3 години. Природно, відсутність алергічних реакцій у людини на речовину є першочерговим пунктом. Крім попередніх вимог, матеріал повинен мати стійкість до руйнування від рентгенівських променів, так як частим способом перевірки того, наскільки правильно сталося пломбування, є рентгенівський знімок.

Процес носіння і догляд

   Наявність больового відчуття під тимчасовою пломбою вважається нормою, адже було вироблено лікувальне втручання. Тому перші 5 днів побоюватися слабкого болю не варто. Якщо біль завдає сильну стурбованість і дискомфорт, звичайно відразу ж звертайтеся до лікаря. Також цілком природно відчуття смаку або запаху ліків в роті. Якщо вони з'явилися раптово через деякий час після процедури, це означає, що пломба отримала пошкодження, і слина, яка під неї потрапила, вимиває медикаменти. Щоб уникнути безцільної втрати і негативного ефекту ліків слід якнайшвидше відвідати кабінет стоматолога. Такі ж ознаки, як набряки ясен, потемніння емалі, неприємний запах говорять про те, що хвороба і інфекції розвиваються далі, повернення до стоматолога має бути здійснено негайно.

   Навіть при хороших показниках міцності тимчасових пломб, необхідно дотримуватися деяких рекомендацій з догляду та маніпуляції з ротовою порожниною. Так, процедури з гігієни рота і зубів потрібно проводити двічі на день. Зубна щітка може мати різні варіанти жорсткості щетинок. На період носіння пломби варто утриматися від напоїв та їжі з забарвлюючим ефектом. Не найкращим буде рішення споживання в їжу занадто твердих продуктів, наприклад, сухарі, горіхи. Хоч пломби і міцні, але перевіряти переділи такими методами точно не слід. Єдине обмеження на прийом їжі - пару годин після процедури з тим, щоб дати матеріалу затвердіти.

Видалення

   Видалення пломби для багатьох пацієнтів виявляється одним із найбільш непривабливих моментів лікування швидше з психологічного боку. Позначається звикання до пломби, помилкове відчуття завершення лікування і застосування борів в процесі видалення, до яких завжди є упереджене ставлення. Сам процес займає зовсім небагато часу і здійснюється без сторонніх негативних відчуттів.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner