Продавець Dental Group розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1009 відгуків
Eighteeth: Інноваційне обладнання для професіоналів🦷За покупками
Первомайськ, Україна
+380 (98) 492-16-72
+380 (66) 229-02-45
Стоматологічні матеріали інтернет-магазин "Dental Group"

Стерилізація в стоматології

Стерилізація в стоматології

Як і будь-яка контактна галузь медицини, стоматологія має на увазі пряму взаємодію доктора з тканинами пацієнта, нерідко ураженими інфекцією. Велика частина маніпуляцій в стоматології - це безпосереднє втручання лікаря в уражену область. Тому питання загальної гігієни, стерилізації та загальної дезінфекції є основоположним.

Як і безліч аспектів в медицині, правила стерилізації інструментів в стоматології підлягають контролю і регулювання з боку Міністерства охорони здоров'я України. У розроблених міністерством положеннях кожен пацієнт - це носій інфекції, тому дотримання санітарних норм необхідно для захисту співробітників кабінету і інших відвідувачів.

Як зрозуміти, як стерилізувати в окремо взятому випадку?

Вибір способу залежить від величини зараження через той, чи інший інструмент. Так, всі предмети, що мають контакт тільки з шкірою пацієнта (обстановка кабінету, крісло, одяг) мають низький рівень ризику заразність. До них досить застосовувати дезінфекцію з найменшою інтенсивністю.

Наступним пунктом йдуть предмети стоматологічного побуту, які безпосередньо контактують з непошкодженою слизовою оболонкою. Серед них можна виділити, наприклад, зуботехнічне дзеркало. Такі предмети проходять як стерилізацію, так і хімічну дезінфекцію.

До предметів, які вимагають обов'язкову стерилізацію, відносяться ті інструменти, що взаємодіють із зараженою поверхнею, відкритими ранами, розкритими каріозними областями. Це бори, наконечники, зонди, кюрети, шпателі.

Способи стерилізації

На сьогодні розроблено такі методи:

  • механічний;
  • хімічний;
  • фізичний;
  • мікрохвильовий;
  • ультрафіолетовий;
  • біологічний.

Самий базовий метод - механічний. Це та сама вологе прибирання, провітрювання, прання одягу персоналу і багаторазових тканинних пристосувань. Само собою, все це повинно відбуватися щодня.

Фізична стерилізація інструментів - процес, що відбувається під високими температурами. Це один з найнадійніших за якістю і безпечних по відношенню до людини, методів. Підходить він не для кожного інструмента. Піддавати обробці температурою можна тільки ті, які виготовлені з термостійких матеріалів. Здійснюється це двома шляхами: сухим і паровим.

Біологічна дезінфекція - використання природних засобів в обробці твердих поверхонь на стоматологічних інструментах. Не у всіх випадках ефективна, так як деякі бактерії і віруси можуть бути нечутливі до впливу.

Мікрохвильова дезінфекція. Найефективніше при обробці малої кількості інструментів, що володіють низькою і середнім ступенями ризику зараження.

У випадку з хімічним знезараженням використовують агресивні хімічні речовини. Їх використовують на інструментах групи високого ризику зараження, які неможливо обробити високими температурами. Усуваються практично всі види вірусів і бактерій.

Як же відбувається процес стерилізації?

Це багатоетапний процес, що вимагає ретельного підходу на кожному з них.

Дезінфекція. Все, що є багаторазовими інструментами, зобов'язані пройти цей етап. Всі відмінності будуть на етапі вибору підходящого під матеріал антисептика, так, для пластикових і керамічних виробів буде ефективніше одна група препаратів, в той час, як на металевих інструментах вона не дасть потрібного ефекту. Виконується вручну або при в спеціальних апаратах. Принцип простий: складені в контейнер інструменти поміщаються в ємність, наповнену антисептиком. Час залежить від виду дезинфікуючого розчину, концентрації і часу перебування в ньому предметів.

Передстерілізація. Після попереднього етапу інструментарій необхідно промити проточною водою, приділяючи на кожен предмет кілька хвилин. Далі слід обробка в дистильованої воді. У випадку з гладкими виробами, що складаються і цільного шматка матеріалу можна застосовувати чистячі щітки. У той час, як предмети з насічками і нерівною поверхнею слід обробляти ультразвуком. Наприклад, ультразвук ідеально підходить для швидкої і якісної стерилізації борів з алмазним напиленням. Процес також простий. Інструменти заливають дезінфікуючим розчином і виставляють необхідний час. Залишається тільки просушити і упакувати предмет.

Упаковка. Даний етап не завжди необхідний. Його проходять ті інструменти, які будуть піддані обробці паром. Упаковують в спеціальні пакети, або ж використовують спеціальну машину, яка спрощує процес.

Стерилізація. Упаковані предмети поміщають в автоклав на спеціальні піддони паперовим шаром упаковки вгору без перекриття один одного. Після виставлення часу і температур процес відбувається автоматично.

Дезінфекція терапевтичних інструментів в стоматології.

Початок дня в стоматологічному кабінеті починається з обробки всіх поверхонь спеціальними засобами. Таку ж обробку робочих поверхонь доктор проводить після завершення прийому кожного пацієнта. Кожен інструмент - індивідуальний. Тому після закінчення прийому вони зобов'язані бути повністю простерилізовані.

Специфіка знезаражувальної обробки ендодонтичних інструментів.

Основна маса ендодонтичних інструментів - одноразові. Тому подальший шлях після використання відбувається таким чином: стерилізація та утилізація.

Ті ж предмети, що вважаються багаторазового використання, занурюють в дезраствор. Процедура в середньому триває півгодини. При використанні ультразвуку хімічна обробка скорочується. Далі предмети потрапляють в автоклав або сухожарової шафа.

Обробка наконечників.

Має свою специфіку, відмінну від дезінфекції інших предметів в стоматології. Наприклад, сильні розчини та ультразвук незастосовні до даних інструментів. Замість цього використовують спеціальні серветки з антисептичним покриттям. Чистка наконечників полягає в розбиранні приладу, протирання його деталей серветками, далі йде промивка голок для подачі фізрозчину. Завершується все складанням наконечника назад і змазуванням перед упаковкою, для кращого збереження. Наконечники зберігають в апараті ультрафіолетової обробки.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner