Гнучкі зубні протези
Втрата зубів — це одна з тих проблем в стоматології, які вимагають якнайшвидшого вирішення. Протезування слід проводити в найкоротші терміни, адже з плином часу зміни і накопичення патологій в зубощелепному апараті ростуть в геометричній прогресії і можуть сприяти все більш відчутним проблемам. Одним з швидких рішень протезування стали гнучкі зубні протези.
Матеріали виготовлення
Гнучкі протези виготовляють з нейлону або поліуретану. Перший вид більш популярний і поширений. Нейлонові протези виготовляють з поліаміду. Цей матеріал абсолютно нешкідливий для людини, а популярність завоював завдяки чудовим фізичним властивостям, необхідним при створенні протезів. Протези виходять у вигляді пластинчастих конструкцій, що розміщуються на піднебінні, щелепі і фіксуються спеціальними кріпленнями — кламмерами. Даний вид протезів використовують при повній і частковій втраті зубів.
Аналогом протезів з поліаміду виступають поліуретанові. Створюють з гнучкої пластмаси. Популярність даного типу протезів регулярно зростає, так як матеріал володіє всіма плюсами поліаміду за більш вигідною ціною. А в таких показниках, як гнучкість і пружність, конструкції з поліуретану навіть перевершують нейлонові. Сам матеріал не викликає алергічних реакцій у пацієнта, стійкий до високого рівня навантажень і перепаду температур. Такі протези також ставлять при повній або частковій втраті зубів.
Процес встановлення протеза
Як і всі сучасні стоматологічні процедури, установка гнучкого зубного протеза позбавлена дискомфорту і больових відчуттів. Перш за все доктор проводить санацію, лікування захворювань ротової порожнини. Завдяки тому, що протези виготовляють з м'яких матеріалів, допустима установка під час ремісії таких захворювань м'яких тканин, як пародонтит і пародонтоз.
Зняття зліпків щелеп — наступний крок. Їх відправляють в лабораторію до зубного техніка. Готова конструкція проходить перевірку і фіксацію. У ротовій порожнині протез набуває потрібної форми, виключаючи пошкодження і подразнення ясен, піднебіння, язика. При необхідності виріб піддається доробці та корекції для більш комфортного і безпечного носіння пацієнтом. Обов'язкова консультація по носінню і обслуговування виробів.
Догляд за протезом
Все необхідне приладдя купується в аптечних кіосках або магазинах медичної техніки. Пацієнту потрібно обзавестися спеціальними м'якими щітками і пастами для чищення з вкрапленням дрібної абразивної речовини. Не забороняється використання дезінфікуючих паст. Найкраще здавати періодично конструкції на професійну чистку в лабораторію до зуботехніка.
Частковий і повний тип. Плюси і мінуси
З переваг даного типу протезування в стоматології можна виділити кілька важливих пунктів. За рахунок легких матеріалів протези мають малу вагу, що якісно позначається на функціональності. Відсутність металу в складі як знижує вагу, так і робить момент фіксації більш щадючим. Протези кріпляться шляхом присмоктування або використовуючи нейлонові кламерами. На відміну від класичних протезів, виключається необхідність установки коронок на опорні зуби. Завдяки тому, що протез відмінно приймає природну форму і підлаштовується під щелепу пацієнта, функція мовлення і жування відновлюється дуже ефективно. Також матеріал не вбирає вологу, запах, не змінює свого кольору з плином часу, що позитивно позначається на естетичній функції протеза. Повна сумісність матеріалу з тканинами рота виключає виникнення алергії, а його гнучкість і пружність виключає неприємний момент поломки виробу. Звикання до протеза проходить дуже швидко і без неприємних відчуттів.
З мінусів варто вказати на те, що термін служби протезів порівняно менший, ніж у аналогів з більш твердих матеріалів, можливі деформації в процесі тривалого носіння. Також м'яка текстура може стати причиною неправильного розподілу навантаження на щелепу під час жування. Якщо проводити вельми недбалий догляд за пристроєм, то на ньому можна залишити сліди механічних пошкоджень.
Так як плюсів у конструкції не тільки більше, але і вони набагато істотніші, сучасна стоматологія повсюдно прагне до того, щоб використовувати гнучкі протези як якісну і зручну альтернативу застарілим конструкціям.
- Протоколи МОЗ для лікування дитячих зубівПротоколи МОЗ є чіткими інструкціями для лікарів терапії конкретної хвороби. Які настанови прописані в протоколах МОЗ стосовно лікування дитячих зубів?Протоколи МОЗ для лікування дитячих зубів
- Лікування флюорозу та інших некаріозних уражень зубів системою ICONСистема ICON — інноваційний метод лікування некаріозних уражень зубів, а також карієсу в початковій стадії плями. В чому особливість методу, та які його переваги?Лікування флюорозу та інших некаріозних уражень зубів системою ICON