Коронки на молочні зуби

Завдання у молочних зубів просте і зрозуміле — виконувати свій прямий обов'язок з подрібнення їжі до моменту заміни на постійні. Але далеко не завжди все відбувається просто і гладко, коли молочний зуб, відслуживши виділений йому період, благополучно покидає ротову порожнину. Людське життя надто складне та непередбачуване і період носіння молочних зубів може супроводжуватися всілякими подіями, дуже часто неприємного характеру.
Найбільш часто молочні зуби піддаються передчасному руйнуванню. Причин для цього може бути маса, як чисто механічне пошкодження (сколи, надломи), так і руйнування тіла зуба і його втрата через запалення м'яких тканин та інші інфекції (пульпіт, карієс). Через це з'являється ризик не лише втратити передчасно зуб, але і наразити на небезпеку інші зуби та навіть рівність і цілісність всього зубного ряду вже постійних зубів. Адже невилікувані проблеми молочних зубів неодмінно позначаються на здоров'ї постійних.
З метою зберегти працездатність молочного зуба до моменту його природного випадання і заміни постійним, стоматологи часто звертаються за допомогою до пломбувальних матеріалів в разі незначних пошкоджень, або ж коронок при більш істотному руйнуванні.
Види коронок на молочні зуби
Основний критерій відмінності — матеріал виготовлення. Коронки можуть бути з композитних матеріалів, металу, комбінацією цих двох матеріалів та з цирконію. Також різноманіття коронок полягає в тому, що існує безліч розмірів цих конструкцій під кожен конкретний зуб, так що стоматологу тільки залишається вибрати потрібний матеріал і розмір з готових представників. Це полегшує процедуру як доктору, так і пацієнту, адже зникає необхідність робити відбиток і повторювати зайві відвідування кабінету, що позначається на сприятливому відношенні дітей до процедури. Уже при першому відвідуванні найімовірніше дитина залишить кабінет з відреставрованим зубом без потреби у продовженні процедур.
Кожен матеріал призначений для конкретної групи зубів. Так, метал використовують при виготовленні коронок на жувальні зуби. Естетично вони виглядають менш привабливо, зате міцніші і довговічніші.
Фронтальні зуби прийнято покривати цирконієвими коронками. Завдяки їх більшій подібності до звичайної емалі, вони більш красиво виглядають в зубному ряді і відрізнити від здорового сусіда їх вельми важко. Для бічних зубів, при бажанні, також можливо використовувати коронки з цирконію. Але коли процедура термінова і невідкладна, або ж все лікування відбувається під ефектом медикаментозного сну, з цирконієм доведеться почекати, адже його установка займає трохи більше часу, ніж інші коронки.
Важливість коронок на молочних зубах
Як вже говорилося, коронки на молочних зубах необхідні для продовження служби зуба до моменту заміни на постійний. Також важливо зберегти молочний зуб, щоб не викликати порушень прорізування постійного зуба, дефектів прикусу і дикції, які виникають з передчасно віддаленими молочними зубами. Більш того, менша кількість зубів веде до гіршого подрібнення їжі, що може позначитися на здоров'ї травної системи і всього організму. Само собою, важливу роль відіграє і психологічний аспект. Адже відсутність фронтального зуба — це відчутний стрес і дискомфорт як для дорослого, так і дитини.
Показання до установки коронок на молочні зуби
Руйнування тіла зуба більш ніж на 50% через карієс, травми та інші впливи. Також важливим аргументом в установці коронок може бути пульпіт, періодонтит, безліч демінералізованих ділянок на емалі зубів, вроджені аномалії.
Протипоказання
Хоч коронки і є самим надійним методом, абсолютно всім їх рекомендувати все ще не можна. Так, відразу ж випадають з категорії потенційних носіїв пацієнти, які мають алергічну реакцію на компоненти коронок, мають недостатню кількість твердих тканин в пришийковій області, мають відчутне розсмоктування коренів або ж глибокі дефекти поднебінної області. Само собою, коронки не ставлять дітям, які мають специфічні захворювання, що виключають наявність металевих сторонніх тіл (часті процедури МРТ допускають коронки з цирконію).
- ТОП-5 сучасного стоматологічного обладнання, яке полегшує роботу лікаряСтоматологічне обладнання незамінне для ефективного лікування та виконання стоматологічних процедур. Які пристрої склали п’ятірку кращих за версією Dental Group?ТОП-5 сучасного стоматологічного обладнання, яке полегшує роботу лікаря
- ТОП-3 найпопулярніші адгезиви в стоматологіїАдгезиви у стоматології забезпечують надійне зчеплення композитних матеріалів з зубними тканинами. Які сучасні адгезиви застосовують в стоматологічних реставраціях?ТОП-3 найпопулярніші адгезиви в стоматології