Композитні цементи подвійної адгезії
Фіксація ортопедичних незнімних конструкцій вже давно проводиться із застосуванням різних видів цементів. Багато моментів якісної установки: герметичність в непрямий реставрації, відмінне крайове прилягання, висококласна ретенція, - все це і багато іншого прямо залежать від рівня цементування.
Вельми довго пріоритет в ортопедії віддавався і віддається іноді зараз певній групі цементів, а саме цинк-фосфатним і склоіономерним матеріалам. Але розробка не стоїть на місці, і модифіковані полімерами склоіономерні цементи міцно увійшли в ужиток. Вони не тільки включають до переліку якості своїх попередників (хімічна адгезія, виділення фтору), але і володіють кращою міцністю, гірше розчиняються в рідинах, що знизило і мікропідтікання.
Але, навіть такі показники не змогли надовго задовольнити практикуючих стоматологів і тому ми маємо ще одну сім'ю цементів з ще кращими якостями - композитні. Поговоримо про них докладніше.
Композитні цементи
Їх теж можна ділити на дві великі групи. Перша - з обов'язковим етапом адгезивной підготовки, а друга - без нього, інакше кажучи самоадгезивні. Причиною використання першої групи композитів було протруювання поверхонь ортофосфорною кислотою і обов'язковою адгезивною підготовкою. За рахунок цього забезпечувалися необхідні ретенційні властивості при утворенні гібридного шару, герметичність і ізоляція зубів в непрямих реставраціях. Ряд труднощів, які супроводжували всі ці процедури, а саме збільшена трата часу, при наявності аплікаційної помилки обов'язкова чутливість на неї і післяопераційна чутливість в тому числі вагомо обмежили використання першої групи в стоматології.
Це стало поштовхом до продовження пошуку кращого з цементів. І вдалося досягти виключення проблемного етапу підготовки. Так були винайдені самоадгезивні композитні цементи. Нова формула з низьким рівнем pH після замішування забезпечує відмінний зв'язок з тканинами. Згідно зі статистикою, показання протягом полімеризації змінюються від 1 до 6. У першому етапі цемент сам демінералізує, проникає в поверхневий шар твердих тканин відразу з'єднуючись з ними. Оброблений шар на поверхні кукси не видаляють, а модифікують, в цьому одна з головних відмінностей.
Окремо другу групу можна також класифікувати за типами виходячи з реакції полімеризації:
- Хімічний тип;
- Подвійний;
- Світловий тип затвердіння.
Найбільш універсальний подвійний тип. Він дає велику свободу вибору і визначення принципу роботи для стоматолога в залежності від клінічної картини. Не зайвим буде зазначити, що в цьому типі цементів полімеризація впливає на фізико-хімічні властивості після затвердіння. Випробування доводять, що навіть при відсутності етапу підготовки багато параметрів не поступаються цементам з першої групи.
Переваги подвійного типу детально
Як уже зазначалося, головна перевага - універсальність. Багато ситуацій, коли можна застосовувати ці цементи. Ось неповний список показань:
- Постійна фіксація керамічних, композитних вкладок.
- Постійна фіксація суцільнолитих коронок і мостовидних протезів, включаючи сплави дорогоцінних і недорогоцінних металів.
- Постійна фіксація металокерамічних коронок і мостовидних протезів, включаючи сплави дорогоцінних і недорогоцінних металів.
- Постійна фіксація індивідуальних і стандартних штифтових конструкцій.
- Постійна фіксація адгезивних мостовидних протезів.
Цемент стійкий до вологи, а для профілактики віддалених ускладнень після фіксації конструкцій цей показник має ключове значення. Адже він не буде вимиватися слиною. А для того, щоб досягти високої точності розташування конструкцій, якісного крайового прилягання, довгостроковості результату грає роль низька величина товщини цементної плівки. Це мають дані цементи в повній мірі. Виключається ймовірність появи похибок через цементи, які раніше були звичною справою. Важливе й виключення післяопераційної чутливості, яка до самоадгезивних цементів була вкрай поширена. І однією з причин її появи і були цементи-попередники. А міцність зв'язку з тканинами зуба стала просто ще одним плюсом у перевагах, які точно ще будуть відкривати в майбутньому.
- Переваги роботи з інтраоральною камерою BONIDA HD Max DentalІнтраоральна камера BONIDA HD Max Dental є незамінною для огляду та діагностики у стоматології. Які особливості має дана модель?Переваги роботи з інтраоральною камерою BONIDA HD Max Dental
- Ендомотор стоматологічний портативний E-connect Pro, EighteenthЕндомотор E-connect Pro, Eighteenth — сучасний та ефективний пристрій для ендодонтичного лікування. Завдяки яким характеристикам даний портативний ендомотор надає точність та зручність маніпуляціям?Ендомотор стоматологічний портативний E-connect Pro, Eighteenth