Як вибрати в стоматологічний кабінет автоклав
Автоклав це прилад для стерилізації медичних інструментів. Найефективніший стоматологічний автоклав той, в якому інструмент обробляється парою під високим тиском. Стерилізація є обов’язковою не тільки в стоматології. В медичних галузях, в косметичних кабінетах все медичне знаряддя, що контактує з біологічним матеріалом пацієнта чи клієнта, підлягає обробці.
Чому треба використовувати автоклав:
- Прилад має подвійну дію обробки — парою та дуже гарячим повітрям;
- Тиск, вищий за атмосферний, швидко руйнує білок, що входить до складу шкідливих мікроорганізмів;
- Температура пари більша за 100˚ С є згубною для збудників інфекцій, і безпечною для інструментів.
На стерилізацію в автоклаві потрібно небагато часу: до 30 хвилин, та мінімум зусиль зі сторони персоналу. Наявність супутнього приладдя: пакувальні пристрої, передстерилізаційні мийки, контейнери для зберігання тощо, автоматизує та спрощує роботу персоналу.
Класи стерилізаційного обладнання
Автоклави мають різні способи завантаження: вертикальний чи горизонтальний, установки: стаціонарні чи переносні, та форму камери: прямокутну чи циліндр.
За європейськими стандартами автоклави класифікуються наступним чином:
- В пристроях класу N стерилізують суцільнометалевий інструмент без пакування.
- Клас S підходить для суцільних гладких інструментів, а також для трубчастих, чи з простими порожнинами, і силіконових виробів. Такі автоклави мають функцію попереднього вакуумного осушування.
- Клас B оснащено позиції фракційного передвакуума, та вакуумного сушіння. Такі автоклави універсальні: стерилізують будь-які види інструментів та тканин.
Що дають вакуумні функції? Цей метод дозволяє видаляти інфіковане повітря з усіх порожнин інструментів, та з камери автоклаву. Після цього туди вільно проникає пара під тиском, нищівна для усіх мікроорганізмів.
В інструкції стоматологічного автоклава вказано його клас, розміри та об’єм камери, технічні характеристики, та інша важлива інформація.
Конструкція та принцип дії автоклавів
Автоклав — це герметична камера з пароутворювачем, що має термометр, манометр та запобіжний клапан.
Принцип роботи автоклаву:
- Пара надходить в камеру, завдяки герметичності якої підвищується тиск.
- Температура зростає пропорційно підвищенню тиску.
- Пристрої контролю фіксують ці показники, та передають інформацію про їх перевищення до запобіжника.
- Клапан при необхідності автоматично вимикає автоклав.
Режими стоматологічного автоклава налаштовуються на дисплеї пристрою. На екрані АВТОКЛАВА SILPOSRL "ELARA 11" чітко і зрозуміло відбивається вся інформація про стерилізацію. Система управління даної моделі легко налаштовується, та зберігає дані про 40 останніх циклів.
АВТОКЛАВ "LINA MB 17" відрізняється швидким циклом стерилізації.
АВТОКЛАВ EURONDA Е9 MED (24 К.) має 4 режими стерилізації, та 5 тестових режимів. Додаткові переваги у вигляді бактеріологічного фільтра, підключення до системи каналізації, та інше, роблять стерилізацію ефективною.
До комплектації АВТОКЛАВА EURONDA Е9 MED (18 Л.) входить термопринтер. Прилад реєструє результат стерилізації.
Тільки прилади класу В використовують як автоклав для стоматологічних наконечників.
- Переваги використання Fuji II Capsules, склоіономерного цементу від GCFuji II Capsules, склоіономерний цемент від GC відповідає вимогам сучасних технологій пломбування. Роздивимось особливості саме цього виду цементу.Переваги використання Fuji II Capsules, склоіономерного цементу від GC
- Ультразвуковий скалер Woodpecker – інноваційний підхід до професійної гігієни порожнини рота!Ультразвуковий скалер є ефективним пристроєм для професійного чищення зубів. Які переваги мають ультразвукові скалери бренду Woodpecker?Ультразвуковий скалер Woodpecker – інноваційний підхід до професійної гігієни порожнини рота!