Як вибрати стоматологічний компресор
Стоматологічний компресор це обладнання, що виробляє та подає стисле повітря до стоматологічної установки. Ці агрегати в залежності від продуктивності, можуть обслуговувати одну або декілька установок.
Стоматологічний компресор буває поршневим масляним. Така модифікація має певні недоліки. В повітря, що генерується, можуть потрапляти технічні масляні домішки. В сучасній практиці найпоширеніший безмасляний компресор. Завдяки йому працює високошвидкісна турбіна стоматологічної установки.
Переваги безмасляних компресорів
Невдалі спроби удосконалити конструкцію масляних компресорів привели до створення безмасляного агрегату. Для цього замінили алюмінієву гільзу на чавунну, зменшили обороти, та покращили охолоджувальну систему. Завдяки цим змінам стоматологічний компресор став більш зручним у використанні, та видає менше шуму. Але сила тертя нікуди не щезла, тому матеріали рухливих вузлів повинні бути дуже якісними. Це продовжить строк експлуатації стоматологічного компресора.
Що вимагається від компресора для стоматологічного кабінету:
- Видавати сухе повітря, бо волога може порушити процес твердіння композитів.
- Виключити домішки в стислому повітрі. Сторонні частинки призводять до швидкого зносу агрегату.
- Генерувати достатній тиск для роботи одночасно декількох елементів стоматологічної установки.
Важливою характеристикою пристрою є низький рівень шуму. Безшумний компресор має цей показник в діапазоні 60-65 дБ. Стоматологічний безмасляний компресор DK 50-PLUS достигає цих показників завдяки щільному прилаштуванню його рухливих вузлів.
Критерії вибору компресора для стоматологічного кабінету
Щоб вибрати стоматологічний компресор, та не помилитись з параметрами, треба звернути увагу на поєднання його технічних характеристик.
Стоматологічний компресор конструктивно складається з таких деталей:
- одна чи кілька головок;
- ресівер;
- запобіжник для скидання надмірного тиску;
- фільтри;
- система осушення повітря.
Компресорна головка накачує повітря в ресивер — резервуар для створення тиску. Коли його там недостатньо, то повітря постійно підкачується. На вхід ставляться фільтри для очищення від домішок. Повітря завжди містить певний відсоток вологи. Осушувач усуває її, забезпечуючи подачу максимального сухого стислого потоку.
Важливі критерії вибору стоматологічного компресора:
- підключення до приладу однієї чи кількох установок;
- фактичний час роботи агрегату протягом дня;
- одночасне використання пристроїв, яким потрібне для роботи стисле повітря.
Вирахувати, чи буде достатньою потужність компресора, допоможуть приблизні показники використання стислого повітря. В середньому, на один стоматологічний компресор повинно припадати 70 л/хв продуктивності.
- Переваги роботи з інтраоральною камерою BONIDA HD Max DentalІнтраоральна камера BONIDA HD Max Dental є незамінною для огляду та діагностики у стоматології. Які особливості має дана модель?Переваги роботи з інтраоральною камерою BONIDA HD Max Dental
- Ендомотор стоматологічний портативний E-connect Pro, EighteenthЕндомотор E-connect Pro, Eighteenth — сучасний та ефективний пристрій для ендодонтичного лікування. Завдяки яким характеристикам даний портативний ендомотор надає точність та зручність маніпуляціям?Ендомотор стоматологічний портативний E-connect Pro, Eighteenth