Сучасні адгезивні системи в стоматології
Адгезивні системи стали основою нових технологій в реставраційній стоматології. Вони дозволили досягти високого рівня надійності прилягання композитів до тканини зубів. Адгезивні системи є комплексом, який складається з композитів, розчинників та речовин, що утворюють хімічний зв’язок з компонентами дентину.
Сучасні адгезивні системи мають відповідати наступним вимогам:
- забезпечувати довготривалий та міцний зв’язок композиту з зубом;
- бути біологічно сумісними;
- мати профілактичну дію проти карієсу, та запобігати його повторному розвитку;
- надійно герметизувати дентинні трубочки;
- не змінювати свої властивості при довготривалому зберіганні;
- не мати токсичної дії на людину;
- бути нескладними в використанні.
Адгезивні системи використовуються в різних стоматологічних сферах. В першу чергу при реставрації зубів, та в дитячій стоматології для закриття фісур. В ортодонтії необхідний адгезив для фіксації брекетів. Також використовують адгезивні системи для вінірів.
Комплексний склад та класифікація адгезивних систем
До складу системи входить протравлюючий компонент, праймер і бонд. Протравка видаляє органіку, що заважає зчепленню. До суміші праймеру входять гідрофільні мономери та спирт або ацетон. Бонд (адгезив) є композитом.
Класифікація адгезивних систем проводиться по критеріях засобів зчеплення з дентином, та видалення шару, що заважає приляганню композитів. Адгезиви емалі використовуються з композитами хімічної полімеризації.
Розвиток стоматологічної науки сприяє покращенню всіх матеріалів. Перші покоління адгезивних систем були засновані на мікромеханічній ретенції. Третє стало двокомпонентним, а четверте отримало техніку тотального протравлення та вологого бондингу.
Покоління адгезивних систем
Адгезивні системи 5 покоління двокрокові, і мають поєднані в одному флаконі праймер та адгезив. Сила адгезії складає до 50 МПа. Адгезивні системи 7,8 покоління є однокроковими комплексами. Це вже самопротруючий адгезив, з об’єднаним кондиціонером, праймером й адгезивом.
Серед самопротруючих, однокомпонентних систем можна виділити такі:
- Single Bond Universal. Самопротруюча система використовується для прямих реставрацій, герметизації дентину перед амальгамними реставраціями.
- Ambar універсальний. Ця універсальна адгезивна система призначена для прямих і непрямих реставрацій, цементування ортопедичних елементів та конструкцій. Використовується для тотального, селективного протруєння, або ж самопротруєння.
- MerFill Bond SE. Система використовується при композитних реставрація, та як захисний лак на чутливих ділянках зубів.
Дентинна адгезія усуває тканинний шар, що заважає, та забезпечує герметичну межу пломби та дентину. Важливим критерієм якості адгезивних систем є швидкість їх нанесення. Чим швидше наноситься та полімеризується матеріал, тим надійнішою та довготривалою буде реставрація.
- Переваги роботи з інтраоральною камерою BONIDA HD Max DentalІнтраоральна камера BONIDA HD Max Dental є незамінною для огляду та діагностики у стоматології. Які особливості має дана модель?Переваги роботи з інтраоральною камерою BONIDA HD Max Dental
- Ендомотор стоматологічний портативний E-connect Pro, EighteenthЕндомотор E-connect Pro, Eighteenth — сучасний та ефективний пристрій для ендодонтичного лікування. Завдяки яким характеристикам даний портативний ендомотор надає точність та зручність маніпуляціям?Ендомотор стоматологічний портативний E-connect Pro, Eighteenth