Продавець Dental Group розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
997 відгуків
Eighteeth: Інноваційне обладнання для професіоналів🦷За покупками
Первомайськ, Україна
+380 (96) 077-88-28
+380 (63) 744-74-78
Стоматологічні матеріали інтернет-магазин "Dental Group"

Гіпс як основа зуботехнічних матеріалів

Гіпс як основа зуботехнічних матеріалів

Гіпс упродовж довго часу є основним матеріалом, який використовується у стоматології. Це один із найпоширеніших природних матеріалів. Гіпс є мінеральною формою дигідрату сульфату кальцію, у природі він часто зустрічається у вигляді компактних мас. 
Видобувають його із родовищ і кар’єрів у вигляді мінерального гіпсу, який потім піддають очищенню та обробці для подальшого використання в стоматології. В Україні значні поклади знаходяться на Прикарпатті та в Донецькій області. Отримання гіпсу також може відбуватися синтетичним шляхом, як побічний продукт промислового синтезу фосфорної кислоти.
Зуботехнічний гіпс є що не основним матеріалом для стоматолога та зубного техніка, тому в Україні широко розвинена торгівля гіпсом.

Гіпс в стоматології

Як в мінеральній, так і в синтетичній формі гіпс є надзвичайно корисним. Його корисність пояснюється здатністю напівгідратованого гіпсового порошку вбирати воду і набувати стійкості, довго зберігаючи форму.
Гіпси регулюються стандартом ISO 6873:2013, який класифікує різні категорії гіпсу та визначає вимоги до стоматологічних виробів на основі гіпсу.
Стоматологічний гіпс використовують переважно  для виготовлення навчальних або діагностичних моделей, а також робочих або майстер-моделей. Дослідні моделі використовуються для оцінки клінічних випадків, що потребують протезування чи ортодонтичних пристроїв, тоді як робочі моделі – це моделі дуг, на яких виготовляються воскові моделі каркасів протезів та ортодонтичних пристроїв.
Модифікація гіпсу, що має назву супергіпс, була отримана в нашому сторіччі та отримала великої популярності. 
Супергіпс – це полугидрат сульфату кальцію. Серед особливостей даного матеріалу варто зазначити низьке розширення та високу міцність, що є значно більшою звичайного гіпсу, а час його твердіння складає 8-10 хвилин. Завдяки своїм властивостям супергіпс використовують для комбінованих моделей, оскільки можна досягти нульових значень усадкових дефектів.

Переваги використання стоматологічного гіпсу:

Зуботехнічний гіпс, що використовується для отримання моделей та матриць в стоматологічній практиці має ряд переваг:

  • доступна ціна;
  • простата та зручність у використані;
  • точність і стабільність розмірів отриманих моделей;
  • здатність відтворювати дрібні деталі відбитка, якщо вжито запобіжних заходів задля появи отворів.

Категорії гіпсу

Стоматологічний гіпс використовується для різних цілей та клінічних застосувань, тому заведено розрізняти різні категорії гіпсу відповідно до стандарту ISO:

  • I тип – це стоматологічні пластирі для зняття відбитків. Даний тип також має назву «паризький гіпс» й використовується для отримання відбитків. І тип складається з природного гіпсу тонкого помелу з видаленням усіх домішок. 
  • II тип – стоматологічні гіпси для монтажу та моделей. Даний тип чудово підходить для виготовлення навчальних моделей та моделей для встановлення в артикулятор, а також для використання як наповнювач в опоках.
  • III тип – гіпс, що належить до стоматологічних каменів і призначений для виготовлення високоміцних моделей. III тип гіпсу характеризується середньою пористістю.
  • IV тип – високоміцні зубні камені, що  використовуються для виготовлення моделей, які повинні зберігати деталі відбитка протягом тривалого періоду часу. Переважно його використовують для виготовлення моделей незнімних і комбінованих протезів. Це промислово синтезовані, штучні речовини.

Актуальність використання гіпсу не втрачається з роками, а лише набуває популярності. Внаслідок цього, кожен лікар стоматолог та зубний технік бажає використовувати якісний матеріал у своїй роботі, оскільки від добре підібраного гіпсу залежить якість отриманих моделей.
Dental Group є провідною кампанією, яка упродовж довгого часу продає високоякісні зуботехнічні матеріали. В нашому інтернет-магазині Ви зможете знайти та купити потрібні категорії гіпсу. 

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner