Продавець Dental Group розвиває свій бізнес на Prom.ua 10 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
1011 відгуків
Eighteeth: Інноваційне обладнання для професіоналів🦷За покупками

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи сьогодні вихідний. Ваша заявка буде оброблена в найближчий робочий день.

Первомайськ, Україна
+380 (93) 408-32-94
+380 (95) 790-96-62
Стоматологічні матеріали інтернет-магазин "Dental Group"

Методи і етапи стерилізації та дезінфекції стоматологічних інструментів

Методи і етапи стерилізації та дезінфекції стоматологічних інструментів

Забезпечення безпеки та здоров'я пацієнтів є головним пріоритетом стоматолога. А для досягнення цієї мети не обійтися без належної стерилізації та дезінфекції стоматологічних інструментів. 

Стерилізація та дезінфекція: у чому різниця?

Перш ніж заглибитися в методи та етапи стерилізації та дезінфекції, важливо зрозуміти різницю між ними. Дезінфекція - це процес знищення бактерій, вірусів та інших мікроорганізмів, що можуть бути на поверхні інструментів. Даний процес є першим етапом стерилізаційних методів. Натомість стерилізація – це процес знищення всіх форм мікробного життя, включаючи бактерії, віруси, грибки та спори. І стерилізація, і дезінфекція необхідні для запобігання передачі інфекцій у стоматологічному кабінеті. 

Методи та етапи стерилізації

Процес стерилізації регламентовано на законодавчому рівні. Центри з контролю та профілактики захворювань рекомендують стерилізувати стоматологічні інструменти між кожними пацієнтами. 

Для стерилізації залежно від методу використовують спеціальне обладнання – стерилізатори. Існує декілька методів стерилізації, які використовуються в стоматологічних кабінетах:

  • Автоклавування. Це найпоширеніший метод стерилізації в стоматологічних кабінетах. Процес полягає в обробці інструментів парою під високим тиском при температурі 121 оС протягом 15-30 хвилин. Цей метод ефективно знищує всі форми мікробного життя, включаючи спори.

  • Стерилізація сухим жаром (в сухожарах). Цей метод передбачає вплив на інструменти високої температури 160-180 градусів за Цельсієм протягом 1-2 годин. Цей метод ефективний для знищення більшості форм мікробного життя, включно зі спорами, але може підходити не для всіх типів інструментів.

  • Хімічна стерилізація. Цей метод передбачає використання хімічних речовин, таких як глутаральдегід, для стерилізації інструментів. Цей метод ефективний для знищення всіх форм мікробного життя, включаючи спори, але він вимагає більш тривалого часу експозиції.

  • Ультразвукова стерилізація. Стерилізація ультразвуком полягає в поглинанні високочастотних звукових хвиль, що створюються ультразвуковим генератором, в спеціальному розчині. Цей процес допомагає очистити труднодоступні місця на інструментах та знищує бактерії та інші мікроорганізми.

  • Ультрафіолетове випромінювання. Цей метод передбачає вплив на інструменти ультрафіолетового випромінювання протягом певного періоду. Він все рідше використовується в стоматології порівняно з іншими методами.

Процес стерилізації складається з кількох етапів, які включають:

  1. Очищення: Перед стерилізацією інструменти необхідно ретельно очистити, щоб видалити будь-яке сміття або органічні речовини. Це можна зробити за допомогою мийно-дезінфікуючого засобу або вручну.

  2. Пакування: Після очищення інструменти загортають або поміщають у контейнери, щоб захистити їх від забруднення під час зберігання та транспортування. Для цього використовують крафт-пакети чи самоклеючі пакети для стерилізації. Для таких інструментів як бори, фрези чи насадоки використовують спеціальні бокси для стерилізації.

  3. Стерилізація: Процес стерилізації здійснюється одним із вищезгаданих методів з дотриманням усіх норм та правил.

  4. Зберігання: Після стерилізації інструменти зберігаються в чистому і сухому місці до тих пір, поки вони не будуть потрібні для використання.

Методи та етапи дезінфекції

Окрім стерилізації, дезінфекція також важлива для запобігання передачі інфекцій у стоматологічному кабінеті. Для дезінфекції стоматологічних інструмнтів використовують спеціальні засоби для дезінфекції. Загалом існує два основних типи дезінфекції, які використовуються в стоматологічних кабінетах це біологічна та хімічна дезінфекція. 

Біологічна виконується за допомогою природних протимікробних засобів і виконується для обробки твердих поверхонь стоматологічних інструментів. Проте такий спосіб усуває лише малу частину бактерій і підходить не для всіх виробів. 

Хімічна дезінфекція є більш ефективною, виконується вона з використанням агресивних хімічних речовин. Такий тип дезінфекції краще усуває різні віруси та бактерії, а також має ширше використання.

Дезінфекцію також можна характеризувати наступним способом:

  • Дезінфекція високого рівня – це процес знищення всіх мікроорганізмів, за винятком великої кількості бактеріальних спор на поверхнях, інструментах та обладнанні. Цей метод передбачає використання хімічних речовин, таких як глутаральдегід, перекис водню або оцтова кислота. Він підходить для дезінфекції інструментів, які не можна стерилізувати, наприклад, для інструментів з електронними компонентами.

  • Дезінфекція середнього рівня – це процес знищення більшості бактерій, вірусів і грибків на поверхнях, інструментах та обладнанні. Цей метод передбачає використання хімічних речовин, таких як спирт або йодофори. Використовується для дезінфекції поверхонь та інструментів, які не контактують зі слизовими оболонками чи кров'ю.

  • Дезінфекція низького рівня – це процес знищення деяких бактерій, вірусів і грибків на поверхнях, інструментах та обладнанні. Цього можна досягти за допомогою хімічних речовин, таких як четвертинні амонієві сполуки.

Процес дезінфекції складається з кількох етапів, які включають

  1. Очищення: Як і стерилізація, дезінфекція також вимагає ретельного очищення інструментів перед початком процесу.

  2. Дезінфекція: Інструменти дезінфікують одним із вищезгаданих методів.

  3. Зберігання: Після дезінфекції інструменти зберігаються в чистому і сухому місці до тих пір, поки вони не будуть потрібні для використання.

Отже, належна стерилізація та дезінфекція стоматологічних інструментів має важливе значення для запобігання передачі інфекцій у стоматологічному кабінеті. Стоматологи повинні дотримуватися рекомендованих методів і етапів стерилізації та дезінфекції, щоб забезпечити безпеку і здоров'я своїх пацієнтів. Також слід проводити регулярний моніторинг і технічне обслуговування обладнання для стерилізації та дезінфекції, щоб забезпечити його належне функціонування.

Купити все необхідне обладнання та засоби для стерилізації і дезінфекції ви можете на сайті Dental Group. Наші консультанти завжди готові допомогти підібрати потрібні стоматологічні матеріали та обладнання, розповісти про новинки та порекомендувати найкращі варіанти, що забезпечать ваші потреби. А також вас порадує швидка доставка та зручні способи оплати. Завітайте до нашого інтернет-магазину та переконайтеся в цьому самі!

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner