Полірувальна система. Як правильно підібрати
Білосніжна посмішка – це «must have» у сучасному світі. Нині візити до стоматолога стали більш популярними, страх стоматологічного крісла та «страшного» лікаря залишився далеко в минулому. Адже сучасна стоматологія все більше радує своїх клієнтів неперевершено красивими та здоровими посмішками.
Полірування зубів відіграє ключову роль для естетичної та терапевтичної складової лікування. В стоматології, полірування має широкий спектр використання. Дану процедуру проводять у терапевтичній, ортопедичній стоматології та як один з етапів професійної чистки зубів.
Необхідність полірування зубів
Полірування – це незамінна складова більшості стоматологічних процедур. Найчастіше полірування є одним із завершальних етапів, що виконується для згладжування поверхні зуба чи конструкції.
Полірування у стоматології використовується для:
-
профілактики зубних захворювань;
-
професійної чистки зубів;
-
видалення пігментації;
-
коригування форми різця;
-
щоб згладити емаль перед подальшим лікуванням;
-
обробки ортопедичних конструкцій;
-
при пломбуванні зубів.
Полірування при встановленні пломб дозволяє згладити поверхню пломби, щоб вона відповідала зубній емалі, а також відполірувати краї пломби, щоб межа пломба-зуб була непомітною. Для ортопедичних конструкцій полірування – це дуже важливий етап. Оскільки слизова порожнина рота надзвичайно сприйнятлива до всього нового. Тому зубні протези полірують для кращого гігієнічного догляду та усунення дискомфорту в повсякденному житті.
Особливу роль полірування відіграє у процедурі професійної чистки зубів. Полірування дозволяє прибрати всі сколи та недосконалості емалі. Така процедура порадує пацієнтів чистими та блискучими зубами без зайвого нальоту та недосконалостей, а також дозволить сповільнити накопичення бактерій у порожнині рота.
Інструменти для полірування
Як для будь-якої стоматологічної процедури, результат полірування залежить від правильного вибору якісних матеріалів та інструментів.
Для полірувальних систем входить такий набір інструменти, як поліри, штрипси, поліруючі щітки та полірувальні пасти.
Полірувальні пасти дуже часто використовуються в стоматології. Оскільки це універсальний матеріал, який дбайливо полірує зубну емаль, при цьому не пошкоджуючи її. До складу полірувальних паст входять мікрочастинки силікату цирконію, які саме і здійснюють полірування поверхні.
Поліри - це гладкий інструмент, що обертається, призначенні вони для усунення шорсткості зубної поверхні чи ортопедичних конструкцій. Поліри мають різні форми, від яких залежить спосіб їх використання.
Найчастіше використовуються наступні форми полір:
-
диски – використовуються для початкового полірування та мають різні конструкційні особливості такі, як виступи, палички чи грані;
-
чашечки чи ковпачки (перевернутий обрізаний конус) – використовуються для полірування пломб та емалі після видалення нальоту та відкладень на зубах;
-
конуси – використовуються для полірування ямок;
-
циліндри – універсальні, мають різні ступені жорсткості.
Для полірування у важкодоступних використовують штрипси. Це спеціальні паперові, целулоїдні або металеві смужки. Вони мають різний ступінь жорсткості та розміри. Найчастіше їх використовують для полірування важкодоступних апроксимальних поверхонь пломб.
За призначенням стоматологічні інструменти для шліфування та полірування діляться на такі види:
-
для видалення зубного каменю та нальоту (професійні щітки з високою абразивністю);
-
для фінішної обробки пломбувальних матеріалів (проводиться шліфування та полірування);
-
для кераміки (поліри з тонкою або середньою зернистістю, поліри з алмазним напиленням);
-
для фінішного полірування емалі та композитів (карборундові камені);
-
універсальні, ті що підходять для роботи з акриловими поверхнями та металевими сплавами.
Вимоги до полірувальних систем
Під час вибору та покупки стоматологічного поліру слід звернути увагу на ряд ключових характеристик, таких як:
-
зручність, комфорт та ергономічність – оскільки трапляються випадки, коли з інструментом вам доведеться працювати не одну годину, тому зручність використання є чи не головною із ключових характеристик;
-
безпека та надійність інструменту;
-
мінімальні дискомфортні відчуття пацієнта під час обробки, а то і зовсім їх відсутність;
-
висока швидкість роботи та продуктивність;
-
якісні матеріали інструменту, що забезпечують гарний результат та довготривалий термін експлуатації;
-
універсальність інструменту.
- Протоколи МОЗ для лікування дитячих зубівПротоколи МОЗ є чіткими інструкціями для лікарів терапії конкретної хвороби. Які настанови прописані в протоколах МОЗ стосовно лікування дитячих зубів?Протоколи МОЗ для лікування дитячих зубів
- Лікування флюорозу та інших некаріозних уражень зубів системою ICONСистема ICON — інноваційний метод лікування некаріозних уражень зубів, а також карієсу в початковій стадії плями. В чому особливість методу, та які його переваги?Лікування флюорозу та інших некаріозних уражень зубів системою ICON