Фотопротокол у сучасній стоматології

Дентальна фотографія є наочним посібником у стоматології, що допомагає налагодити контакт лікаря з пацієнтом, та продемонструвати результат виконаного лікування. Саме на реалістичних фото добре видно стан зубів до і після лікування.
Дентальна фотографія корисна для пояснення пацієнту необхідності визначених маніпуляцій, відстеження прогресу лікування, візуальної оцінки при комунікації з колегами.
Дентальна фотографія може використовуватись як посібник просування власного досвіду, обговорення конкретних випадків з лікарями з суміжних стоматологічних сфер. Архівні фото — це власне портфоліо лікаря, що може скласти його репутацію.
Ефективність фотопротоколу: типи фото і мета їх здійснення
Для проведення фотозйомки потрібний цифровий фотоапарат і такий стоматологічний інструментарій як дзеркало, внутрішньооральна камера, ретрактори, дентальні контрастери. Існують наступні типи фотопротоколів:
- макроестетичний, що висвітлює стан усмішки при різній міміці;
- мініестетичний — фото конкретних зубів і ясен;
- мікроестетичний — реальні зображення фрагментів пародонту і ділянок зубних одиниць.
До фотопротоколу може бути включено від 8 до 20 фото. Такі знімки здійснюють до, під час та після лікування. Візуалізація кожного етапу процесу дозволяє гармонізувати зовнішність пацієнта, ідеально вписавши усмішку у загальних образ людини.
Використання стоматологічного обладнання для ведення фотопротоколу
Лікар завдяки створенню дентальної фотографії отримує безліч переваг. Ведеться спостереження за лікуванням, з’являється можливість ретроспективного аналізу стану ротової порожнини пацієнта. При потребі дентальні фото будуть візуальним аргументом на конференціях чи в наукових публікаціях.
Для створення якісних знімків необхідне наступне стоматологічне обладнання:
- фотоконтрастери — забезпечують контрастність фото без потреби його редагування, дозволяють продемонструвати багатошарові реставрації;
- ретрактори — потрібні для відсунення м’яких тканин, щоб отримати якісні зображення зубних одиниць;
- інтраоральні дзеркала, без яких неможливо зробити фото оклюзійних та букальних ділянок, недоступних для прямих ракурсів.
Також можуть знадобитись мікроскоп, спеціальний світильник, додаткові аксесуари до фотоапарату: спалах, штатив тощо. Все необхідно обладнання можна придбати на сайті Dental Group за найкращими цінами.
Вибір ракурсу є вирішальним для створення якісних дентальних фото. До загальних рекомендацій належать наступні, що перевірені в стоматологічній практиці:
- загальна усмішка — фокусування на очах пацієнта, середня лінія по горизонталі — ніс, по вертикалі — середина обличчя;
- передні зуби — сфокусуватись на латеральних або медіальних різцях, середньою лінією по горизонталі вибрати площину прикусу, по вертикалі — анатомічну середню лінію;
- щічні групи праворуч чи ліворуч — фокус на іклах або премолярах;
- оклюзійні площини верхніх чи нижніх щелеп — фокус на премоляри.
Багато що залежить від досвіду у створенні дентальної фотографії. З часом і набуттям практики їх якість та інформативність буде покращуватись. Дентальні фото — це ефективний метод візуального контролю, створення архівів, та налагодження контакту з пацієнтами й надання їм цінної інформації про їх потреби у стоматологічному лікуванні.
- Інтраоральний сканер Medit T710 — швидкість та точність для сучасної стоматологіїІнтраоральний сканер Medit T710 призначений для отримання високоточних цифрових відбитків. Які переваги надає даний стоматологічний сканер?Інтраоральний сканер Medit T710 — швидкість та точність для сучасної стоматології
- Універсальний Бонд 8 покоління – K-BOND UniversalK-BOND Universal — однокомпонентна адгезивна система 8 покоління для прямих та непрямих реставрацій в стоматології. Які особливості має універсальний бонд?Універсальний Бонд 8 покоління – K-BOND Universal