Використання інтралігаментарної анестезії в практиці стоматолога

Інтралігаментарна анестезія — введення анестетика методом ін’єкції у періодонт. Невелику дозу препарату колють спеціальним шприцом у зв’язковий апарат. В результаті тканини навколо зуба німіють, а щоки і язик не втрачають чутливості.
Інтралігаментарна анестезія є одним із способів знеболення для проведення лікування. Стоматологічна анестезія націлена на усунення больових відчуттів і забезпечення комфорту та спокійної поведінки пацієнта під час маніпуляцій.
Види анестезії у стоматології
Анестезія у стоматології визначається як зведення до мінімуму або абсолютне усунення чутливості в зоні лікування. При стоматологічних маніпуляціях в більшості випадків використовують місцеве знеболення. До таких методів належать:
- інтралігаментарна анестезія — ін’єкція у періодонт;
- інфільтраційна — введення препарату в декілька етапів;
- аплікаційна — нанесення засобу у вигляді гелю або спрею;
- провідникова — блокада зубного нерва.
Особливо нервовим пацієнтам лікарі можуть запропонувати седацію — фармакологічний сон, коли людина сама дихає, і не потребує реанімаційних заходів. Такий метод поєднують з інфільтраційною анестезією.
Інтралігаментарна анестезія: переваги та недоліки
Види знеболювання вибирає лікар в кожному клінічному випадку. Показаннями до інтралігаментарної анестезії є лікування карієсу та його ускладнень, або екстракція зуба. Цей метод розповсюджений у дитячій стоматології.
Техніка інтралігаментарної анестезії полягає у введенні препарату у зв’язку періодонту. Таким чином, знеболюється тільки ділянка робочого поля, а більшість тканин ротової порожнини не німіють.
Які переваги інтралігаментарної анестезії роблять її розповсюдженим методом:
- вводиться мала кількість препарату;
- безпека для дітей;
- рекомендована вагітним;
- усунення ризиків травмування язика або щоки, які існують при втраті чутливості цих ділянок.
Недоліки інтралігаментарної анестезії такі ж, як і в інших способів — наявність протипоказань, можливість виникнення алергічних реакцій. Ускладнення анестезії виникають від передозування знеболювального препарату, від пошкоджень тканин або нерву неправильним введенням голки, при порушенні стерильності.
Щоб уникнути небажаних реакцій і провести ефективне лікування, потрібно подбати про інструменти для анестезії. Компанія Dental Group пропонує інноваційні препарати та інструменти, що мають сертифікати та відповідають європейським та світовим стандартам якості. Анестетики вводять за допомогою карпульних шприців, або сучасними методами — електронним та автоматичним, керованим комп’ютером.
Для лікаря важливо зібрати анамнез пацієнта — виявити відсутність алергії до компонентів препарату, виключити протипоказання. Також строго дотримуватись техніки проведення ін’єкції, щоб уникнути ризику ускладнень.
- Інтраоральний сканер Medit T710 — швидкість та точність для сучасної стоматологіїІнтраоральний сканер Medit T710 призначений для отримання високоточних цифрових відбитків. Які переваги надає даний стоматологічний сканер?Інтраоральний сканер Medit T710 — швидкість та точність для сучасної стоматології
- Універсальний Бонд 8 покоління – K-BOND UniversalK-BOND Universal — однокомпонентна адгезивна система 8 покоління для прямих та непрямих реставрацій в стоматології. Які особливості має універсальний бонд?Універсальний Бонд 8 покоління – K-BOND Universal