Мандибулярна анестезія: Інструменти та анестетики
Мандибулярна анестезія — це стоматологічна анестезія, застосування якої практикується для знеболення нижньої щелепи. Мандибулярна анестезія показана при екстракції зубних одиниць, ендодонтичному лікуванні, імплантації. За допомогою мандибулярної анестезії зона нижньої щелепи та прилеглі тканини втрачають чутливість, і маніпуляції проводяться з комфортом для пацієнта.
Мандибулярна анестезія доречна при потребі позбавити чутливості велику ділянку, де будуть проводити стоматологічні втручання. Чому лікарі вдаються саме до такого методу анестезії нижньої щелепи? Дане знеболення має високий ступінь передбачуваності результату та майже усуває ризики ускладнень.
Компанія Dental Group пропонує найкраще стоматологічне обладнання, інструменти для анестезії за найкращими цінами. Переваги замовлення в нашому інтернет-магазині — швидка обробка замовлень, великий асортимент, вчасна доставка та професійні консультації.
Принцип дії мандибулярної анестезії
Метод мандибулярної анестезії застосовують для усунення чутливості нижньої щелепи та навколишніх тканин — частини язика, слизової оболонки щоки, нижньої губи, ділянки підборіддя. Покази — хірургічне втручання, видалення зубів, операція імплантації.
Техніка мандибулярної анестезії обирається лікарем згідно з клінічною ситуацією. Для виконання потрібні наступні інструменти для анестезії:
- одноразовий шприц 5 або 10 мл;
- голка для внутрішньом’язової ін’єкції довга;
- препарат-анестетик;
- стоматологічне дзеркало чи шпатель.
Існує кілька алгоритмів введення анестетика — техніка проведення анестезії внутрішньоротовим пальцевим способом та внутрішньоротовим аподактильним. При першому лікар пальпаторно визначає скроневий гребінь, голку вводять приблизно до його середини на 1 см вище жувальної поверхні 3-го великого кутнього зуба.
При аподактильному способі голку вводять у зовнішній скат крилоподібної нижньощелепної складки, між верхніми і нижніми великими кутніми зубами. Глибина просування голки складає біля 2 см, до контакту з кісткою. Приблизний період настання дії анестетику — 5-10 хвилин.
Види препаратів для стоматологічної анестезії
Раніше поширеними були такі анестетики в стоматології як новокаїн та лідокаїн. В сучасній практиці вибір препаратів для анестезії залежить від стану здоров’я пацієнту, клінічної ситуації та виду знеболення. Якщо не виявлено протипоказань, то лікар може застосувати анестетик з епінефрином в концентрації 1 на 100000. Оптимальне дозування вираховується за вагою пацієнта.
Пацієнтам з цукровим діабетом застосовують анастетики без адреналіну, гіпертонікам необхідно зменшити концентрацію епінефріну, а алергікам рекомендовані анестетики без консервантів у складі.
Анастетики з адреналіном можуть викликати такі побічні ефекти як нудота, запаморочення чи тремор. При потраплянні адреналіну у кровотік пацієнт може відчути жар та прискорене серцебиття.
Анестетики для мандибулярної анестезії, та й загалом анестетики в стоматології, поділяють на амідні та складні ефіри. Який саме препарат застосувати, вирішується в кожному окремому клінічному випадку.
- Значення правильної діагностики: як візіографи змінюють лікування?Візіографи — новітнє слово у діагностиці стоматології. За якими принципами працює цифровий пристрій, та які плюси надає використання даного обладнання в стоматологічній практиці?Значення правильної діагностики: як візіографи змінюють лікування?
- Технології швидкої полімеризації в стоматології: переваги для лікарів і пацієнтів: Полімеризація — технологія, що удосконалила реставраційні методи в стоматології. Які переваги має швидка полімеризація, та чому важливо правильно вибрати LED-лампи для даного методу?Технології швидкої полімеризації в стоматології: переваги для лікарів і пацієнтів