Протокол накладання швів на слизову оболонку порожнини роту
Протокол накладання швів регламентує проведення хірургічних маніпуляцій в стоматології. Поняття клінічного протоколу в медицині є документованими настановами, що визначають дії лікаря в кожній типовій ситуації. Що таке протокол накладання швів в стоматології? Це інструкції по послідовності дій для зменшення ран в порожнині роту.
Необхідність хірургічного втручання та накладання швів на слизову оболонку виникають у таких випадках:
- видалення великих кист;
- цистомія;
- лікування запальних процесів: абсцесів, остеомієлітів, періодонтитів;
- резекція зубів;
- гінгівектомія;
- гінгівопластика;
- синус-ліфтінг.
Протезування та підготовка до нього вимагає процедур хірургічного характеру. Загалом, всі маніпуляції, що пов’язані з розсіченням м’яких тканин, потребують накладання швів.
Процедурні етапи
Протокол накладання швів виконується при хірургічних операціях з метою зменшення площі рани, прискорення процесів її загоєння. Передбачається перешкоджання кровотечам та унеможливлюється інфікування рани. Виділяються такі етапи накладання швів:
На підготовчому етапі потрібно приготувати всі інструменти та шовні матеріали в лотку, виконати асептичні процедури.
Основний етап накладання шву. Проводиться зі сторони рухливого краю рани до нерухливого. Краї тканинного клаптя притримуються пінцетом. Голкою схоплюють тканини на відстані 3 мм від краю. Кінцями нитки затягують рану, створюючи петлі. Важливо вибирати правильний крок шва, а також силу стягування.
На завершальному етапі зашиту ділянку обробляють спеціальним розчином, та накладають стерильні серветки.
Для скорішого та безпечнішого загоювання ран стоматолог призначає препарати, а також після процедурне доглядання за прооперованою ділянкою. Зазвичай це профілактичні полоскання протизапальними та протимікробними розчинами. В першу добу рекомендується накладання холоду для зниження набряку, та перешкоджання кровотечі.
Сучасні шовні матеріали в стоматології
Протокол накладання швів вимагає використання визначеного набору інструментів, та безпечних шовних матеріалів. Зазвичай при накладанні швів використовують наступний інструментарій:
- голкотримач;
- двозубий гачок, хірургічний пінцет;
- очні ножиці;
- шовні голки.
Шовний матеріал в стоматології — це хірургічна нитка, що з’єднує тканини, та сприяє її загоєнню. Сучасні матеріали володіють характеристиками, що забезпечать швидку регенерацію, та запобігають ускладненням. Вони атравматичні, надійні, та біосумісні.
Які види шовного матеріалу використовуються в стоматології:
- ті, що розсмоктуються;
- умовно розсмоктуються;
- не розсмоктуються.
Окрім характеристик біодеструкції, шовні нитки різняться структурою та матеріалом виготовлення. Всі вони відповідають вимогам міцності, резистентні до інфекцій, пластичні, та надійні в вузлах.
- Протоколи МОЗ для лікування дитячих зубівПротоколи МОЗ є чіткими інструкціями для лікарів терапії конкретної хвороби. Які настанови прописані в протоколах МОЗ стосовно лікування дитячих зубів?Протоколи МОЗ для лікування дитячих зубів
- Лікування флюорозу та інших некаріозних уражень зубів системою ICONСистема ICON — інноваційний метод лікування некаріозних уражень зубів, а також карієсу в початковій стадії плями. В чому особливість методу, та які його переваги?Лікування флюорозу та інших некаріозних уражень зубів системою ICON